رییس سازمان اورژانس کشور اعلام کرد برگزاری ۶۰۰ پایگاه و کمپ اورژانس در نوروز، تمهیدات ویژه برای زائرین راهیان نور

یسکافه: رئیس سازمان اورژانس کشور از برگزاری ۶۰۰ پایگاه امدادی و کمپ اورژانس در روزهای نوروز آگاهی داد و با اشاره به سفرهای راهیان نور اظهار داشت: میزان مرگ و میر در این سفر نسبت به سفرهای دیگری که در کشور انجام می شود، بسیار کمتر است.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند – نماینده وزارت بهداشت در نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور سال ۹۸، اظهار نمود: در تجهیز درمانگاه ها و یادمان ها طبق نیاز اقدام نموده ایم و ۲۷ یادمان را پوشش می دهیم.
وی ادامه داد: در چارچوب ۳هزار پایگاه زمینی و ۴۱ اورژانس هوایی نیازمندی های سراسر کشور را تأمین می نماییم و در روزهای نوروز ۶۰۰ پایگاه و کمپ نوروزی در کشور ایجاد خواهیم کرد.
کولیوند خاطرنشان کرد: در شهرهای مختلف هم پتانسیل ها و امکانات را تجهیز کرده ایم تا در کمترین زمان، خدمات بهینه ای به زائرین و مسافران عرضه دهیم. همچنین، سیستم پیام نگاری را در مراکز و بیمارستان ها نصب کرده این تا هویت افراد رجوع کننده مشخص شود.
وی اظهار داشت: در طول سال، در چارچوب کاروان راهیان نور، هفت میلیون نفر زائر داریم که تنها ۱۷ هزار نفر از آنان به مراکز درمانی مراجعه نموده اند. میزان مرگ و میر در این سفر (راهیان نور) نسبت به سفرهای دیگری که در کشور انجام می شود، بسیار کمتر است و با آنها قابل مقایسه نیست.
کولیوند اضافه کرد: تا امروز تنها ۳۲ عمل جراحی برای زائران راهیان نور انجام شده و این نشان دهنده کم بودن میزان جراحات است.
رئیس سازمان اورژانس کشور تصریح کرد: همه بیمارستان ها در روزهای عید آماده باش هستند. همینطور از تمام زائران می خواهیم که دفترچه بیمه خویش را در مسافرت همراه داشته باشند.