پژوهش ها نشان می دهد؛ قهوه خطر مبتلا شدن به پارکینسون را می کاهد

به گزارش یسکافه بر اساس گزارش جدید محققان، کافئین باعث کاهش خطر بیماری پارکینسون در افرادی می شود که دارای جهش ژنی در رابطه با این اختلال حرکتی هستند.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر، دکتر «گریس کراتی»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان عمومی ماساچوست، در اینباره می گوید: «نتایج این مطالعه بسیار جالب است. امکان دارد از میزان کافئین موجود در خون بعنوان نشانگر زیستی برای کمک به شناسایی افراد دارای ژن ابتلاء به بیماری پارکینسون استفاده گردد.»
مطالعات قبلی نشان داده اند که کافئین در افرادی که شاخص های خطر ژنتیکی ندارند می تواند از ابتلاء به پارکینسون محافظت کند. این مطالعه جدید با تمرکز بر جهش ژن LRRK۲ که خطر ابتلاء به پارکینسون را زیاد می کند، بوده است.
همه افراد مبتلا به این جهش ژنی به بیماری پارکینسون مبتلا نمی شوند، از اینرو دانشمندان در کوشش برای شناسایی سایر عوامل ژنتیکی یا محیطی که در آن نقش دارند، هستند.
این مطالعه شامل ۱۸۸ بیمار مبتلا به پارکینسون و ۱۸۰ فرد فاقد این بیماری بود. هر دو دارای افرادی با جهش ژن LRRK۲ و بدون آن بودند.
در بین افراد دارای این جهش ژنی، افراد مبتلا به پارکینسون در مقایسه با افراد فاقد پارکینسون، غلظت کافئین خون شأن، ۷۶ درصد کمتر بود.
در بین افراد فاقد این جهش ژنی، افراد مبتلا به پارکینسون در مقایسه با افراد فاقد پارکینسون، غلظت کافئین خون شأن، ۳۱ درصد کمتر بود.
محققان دریافتند افراد مبتلا به پارکینسون دارای جهش ژنی، در مقایسه با افراد دارای جهش ژنی و فاقد جهش ژنی که مبتلا به پارکینسون نبودند، میزان مصرف کافئین روزانه شأن ۴۱ درصد کمتر بود.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *