رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد کرونا جان ۵ کهگیلویه و بویراحمدی دیگر را گرفت

به گزارش یسکافه کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته 5 بیمار مبتلا به کرونا جان خودرا از دست داد و شمار جانباختگان استان به 448 نفر رسیده است.
«پرویز یزدان پناه» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: الان ۱۵۲ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۴۶ نفر مبتلای قطعی و ۱۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی با اعلان اینکه تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونائی کهگیلویه و بویراحمد تا حالا ۲۴ هزار ۸۲۸ مورد گزارش شده است، اظهار نمود: از ۵۵۵ نمونه دریافت شده که حدود ۶ درصد موارد مثبت بوده که بیشترین موارد مثبت مربوط به شهرستان های کهگیلویه، بویراحمد، دنا و لنده و بقیه در سایر شهرستان های استان بودند.

یزدان پناه اشاره کرد: اگر همراهی مردم و مسئولان در جدی گرفتن کرونا ادامه پیدا نکند شاهد خیز مبتلایان و ایجاد خسارت جبران ناپذیری خواهیم شد.

وی با اشاره به برگزاری مجالس شادی و عزا در استان افزود: هرگونه اجتماع شرایط را برای انتشار بیماری کرونا در استان تسهیل می کند. از این نظر قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی خصوصاً استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری، رعایت بهداشت فردی و عدم حضور در تجمعات مورد تاکید است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: باتوجه به وقوع زلزله در شهر سی سخت و ورود امدادگران و بازدید نیروهای دولتی و امکان ایجاد تجمعات بدین سبب در ورودی های این شهر تست سریع کرونا انجام می شود و در صورت منفی بودن فرد می تواند وارد شهر شود. همین طور از افراد بومی شهر زلزله زده سی سخت تست های کرونا انجام می شود تا از سلامت آنها اطمینان حاصل شود.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *