دستاورد جدید محققان؛ آدامسی که باعث کاهش گسترش کروناویروس می شود

بر مبنای مطالعه اخیر محققان، یک آدامس آزمایشی جدید می تواند میزان ذرات کروناویروس را در بزاق کم کند و سرعت انتقال را کُند نماید.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر به نقل از وب مِد، این آدامس حاوی پروتئینی است که ذرات ویروس را به دام می اندازد و می تواند انتشار قطرات آلوده به ویروس را زمانی که افراد آلوده به ویروس صحبت می کنند، نفس می کشند یا سرفه می کنند، محدود کند.
به گفته محققان: «جویدن آدامس حاوی پروتئین های که ویروس را به دام می اندازند، یک شیوه کلی مقرون به صرفه برای محافظت از بیماران در مقابل عفونت های مجدد ویروس دهانی از راه کاهش حجم یا به حداقل رساندن انتقال به دیگران است».
محققان دانشگاه پنسیلوانیا آدامس را در لوله های آزمایش با استفاده از نمونه های بزاق بیماران کرونایی بستری در بیمارستان مورد آزمایش قرار دادند.
این آدامس حاوی کپی هایی از پروتئین ACE۲ روی سطوح سلولی است، پروتئینی که کروناویروس از آن برای شکستن سلول ها و آلوده کردن آنها استفاده می نماید.
در طی آزمایشات در لوله آزمایش، ذرات ویروس به گیرنده های ACE۲ در لثه متصل شدند. به قول محققان، بار ویروسی در نمونه ها بیشتر از ۹۵ درصد کاهش پیدا کرد.
این آدامس حس و طعمی شبیه آدامس معمولی دارد و میتوان آنرا برای سال ها در دمای معمولی نگهداری کرد. به قول محققان جویدن آدامس به مولکول های پروتئین ACE۲ صدمه نمی رساند.
به گفته محققان، استفاده از آدامس برای کاهش بار ویروسی در بزاق به تلاشهای جهانی برای واکسیناسیون می افزاید و می تواند در کشورهایی که واکسن ها به صورت گسترده در دسترس یا مقرون به صرفه نیستند، مفید باشد. این آدامس از مواد گیاهی تولید می شود.
در حال حاضر این آدامس هنوز جهت استفاده در دسترس نیست، اما محققان در ایالات متحده به آزمایش آن ادامه خواهند داد.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *