درخواست مجوز استخدام ۱۰۰ هزار نفری وزارت بهداشت از سازمان برنامه

به گزارش یسکافه معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه مشکل کمبود نیروی انسانی در وزارت بهداشت وجود دارد، اظهار نمود: در این راستا درخواست مجوز ۱۰۰ هزارنفری را به سازمان اداری و استخدامی داده ایم و امیدوارم موافقت های لازم را داشته باشند که با جذب نیروهای متخصص بتوانیم سلامتی مردم را تأمین نماییم.

به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، بهروز رحیمی در مسافرت به استان همدان با حضور در دانشکده علوم پزشکی اسدآباد اظهار نمود: مسئولین دولت آقای رئیسی خصوصاً در حوزه بهداشت و درمان در تلاش هستند که عزت، عظمت و سلامتی مردم و ایران را حفظ کنند.

وی ضمن اشاره به عملکرد جهادی کارکنان حوزه بهداشت و درمان در انجام واکسیناسیون سراسری و خدمتگزاری شبانه روزی اظهار داشت: کارکنان نظام سلامت در دو سال گذشته و در دوران همه گیری ویروس کرونا ایثارگرانه خدمت کرده و راحتی و آسایش خویش را برای حفظ جان هم وطنان خود فدا کردند و همه مردم و مسئولین شاهد این ازخود گذشتگی بودند و جا دارد تقدیر ویژه ای از آنان به عمل آید.

رحیمی ضمن اشاره به اهمیت سیاست های کلی وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: طبق دستور مقام عالی وزارت، سیاست کلی ما تقویت اصول پایه بهداشتی در کل کشور خواهد بود که برنامه هایی در این راستا تدوین و در دستور کار قرارگرفته است و شروع آن با ساماندهی، تکمیل و تجهیز پروژه های بهداشتی در سرتاسر کشور با اولویت مناطق کم برخوردار در جهت محرومیت زدایی خواهد بود. اجرای این برنامه ها منتج به رشد شاخصهای بهداشتی می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اظهار نمود: ساماندهی نظام بهداشتی و نظام شبکه در کشور سبب تغییرات بزرگی در حوزه بهداشت و درمان خواهد شد. خصوصاً در بحث کاهش هزینه درمانی برای مردم و دولت در بین مدت و بلندمدت که ثمرات شگرفی را به دنبال خواه داشت و ما با جدیت این مهم را دنبال می نماییم.

بهره برداری از دانشکده پرستاری اسدآباد در آینده نزدیک

وی با تاکید بر اینکه پروژه آموزشی دانشکده پرستاری اسدآباد یکی از نیازهای مهم و اصلی این شهرستان به حساب می آید، اظهار داشت: به موازات ساماندهی پروژه های بهداشتی در شهرستان اسدآباد، پروژه درحال ساخت دانشکده پرستاری را با جدیت دنبال خواهیم کرد و این نوید را می دهیم که در آینده بسیار نزدیک آماده بهره برداری خواهد شد.

وی ادامه داد: این دانشکده با امکانات آموزشی بسیار خوبی که برای آن در نظر گرفته شده است، پاسخگوی آموزش دانشجویان پرستاری در اسدآباد و میزبان بسیار خوبی برای متقاضیان رشته پرستاری از سراسر کشور خواهد بود.

رعایت اخلاق و حفظ کرامت انسانی

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه همه ما در برابر مردم، مسئول هستیم عنوان کرد: همه کارمندان دولت جایگاه، مقام و عزت خویش را از مردم دریافت می کنند و اگر مردم ناراضی باشند، همه این داشته ها برای ما در حوزه دولتی بی ارزش و بی اثر خواهد شد.

رحیمی اضافه کرد: به همه همکاران در واحدهای مختلف بهداشتی، درمانی و اداری سفارش می کنم که حفظ کرامت انسانی و اخلاق مداری را نسبت به مردم بیشتر از پیش رعایت نمایند و با اجرای قانون تکریم ارباب رجوع سبب شوند تا همان گونه که در چشم مردم عزتمندانه درحال خدمت هستیم، به همین شکل باقی بمانیم.

وی اظهار داشت: با همه سختی ها، کمبودها و مشکلاتی که گاهی وجود دارد، باید با تمام توان برای حفظ آرامش، امید و خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم از هیچ اقدامی فروگذار نکنیم و در حد توان اجازه ندهیم مردم در هیچ زمینه ای کمبودی احساس کنند.

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت بابیان اینکه در سطح ملی، نگاه به حوزه سلامت متفاوت تر از حوزه های دیگراست اظهار داشت: با عنایت به اینکه در حوزه خاص و مهمی درحال خدمت به مردم هستیم، این انتظار را داریم که حمایت ها از وزارت بهداشت هم متفاوت تر و مضاعف تر باشد تا بتوانیم به درستی و با دستی باز، انتظارات جامعه را به نحو مطلوب به جا آوریم.

رحیمی بابیان اینکه مشکل کمبود نیروی انسانی در وزارت بهداشت وجود دارد، اظهار نمود: در این راستا درخواست مجوز ۱۰۰ هزارنفری را به سازمان اداری و استخدامی داده ایم و امیدوارم موافقت های لازم را داشته باشند که با جذب نیروهای متخصص بتوانیم سلامتی مردم را تأمین نماییم.

پیگیری تبدیل وضعیت کارکنان

وی بیان نمود: از دغدغه های همکاران در سرتاسر کشور در مورد تبدیل وضعیت و استخدام اطلاع داریم و مبحث دریافت مجوز استخدام ۱۰۰ هزارنفر از سازمان برنامه و بودجه برای وزارت بهداشت با مبحث تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی، طرحی، ۸۹ روزه، قراردادی کاملاً متفاوت و به موازات هم درحال پیگیری است.

رحیمی اظهار داشت: در تلاش هستیم به اندازه کمبود نیروی انسانی که در وزارت بهداشت داریم نیروهای کارآزموده و متخصص در حوزه های مختلف بهداشت و درمان را با برگزاری آزمون جذب نماییم و از طرفی نیروهایی که در چارچوب قراردادهای مختلف هم هستند، با دریافت مجوز جداگانه و تأمین منابع موردنیاز از جانب سازمان برنامه وبودجه، تبدیل وضعیت نماییم که برای تحقق این موضوعات نیازمند حمایت همه جانبه از جانب مجلس شورای اسلامی، سازمان اداری و استخدامی و همینطور سازمان برنامه وبودجه خواهیم بود.

برپایه گزارش وبدا، وی با بیان اینکه ایجاد آرامش در اساتید هیئت علمی باعث ایجاد آرامش در بدنه دانشجویی و به تبع جامعه خواهد شد، اظهار داشت: نخبگان و اساتید هیات علمی ما در کشور بار بزرگی از نظر تربیتی و آموزشی در جامعه بر عهده دارند و اگر رعایت حق و حقوق آنان در چهارچوب قوانین و مقررات انجام نشود، این آرامشی که سال هاست در میان دانشجویان ما بوجود آمده بر هم خواهد خورد و خسارات بعضاً جبران ناپذیری را باید متقبل شویم.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.