مدیرکل امور مالیاتی گلستان خبر داد: معرفی ۵۰ پزشک گلستان به دستگاه قضا

به گزارش یسکافه، گلستان مدیرکل امور مالیاتی گلستان با اشاره به اینکه در ۱۰ ماه گذشته ۵۰ پزشک استان به علت عدم نصب دستگاههای پذیرنده بانکی با هدف فرار از پرداخت مالیات به دستگاه قضایی معرفی گشتند، اظهار داشت: یک پزشک در گنبدکاووس با نصب دستگاه انتقال وجه بدون دریافت پول نقد ˮکش لسˮ بیماران را ملزم به پرداخت وجه ویزیت می کرد.
قربان حاجی مشهدی عصر امروز پنج شنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۱ در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان با اشاره به اینکه درآمد مالیاتی استان در ۱۰ ماه نخست سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۸ درصد رشد داشته است، اظهار نمود: سهمیه ۱۲ ماهه گلستان ۱۲۰ هزار میلیاردریال است که تا امروز بیشتر از ۸۵ درصد درآمد مالیاتی استان محقق شده و تلاش می شود تا آخر سال ۱۰۰ درصد رقم مدنظر محقق گردد.
مدیرکل امور مالیاتی گلستان با تاکید بر این که در ۱۰ ماه نخست سال بیشتر از ۲ هزار میلیاردریال درآمد عوارض ارزش افزوده محقق شده است، افزود: پارسال از محل ارزش افزوده یک هزار و ۵۱۰ میلیاردریال به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده که بیشترین عوارض ارزش افزوده به شهرهای گرگان با ۵۳۰ میلیاردریال و گنبدکاووس با ۳۹۰ میلیاردریال تعلق گرفته است.
وی ضمن اشاره به این که قانون موجود در مراکز علم و فناوری همانند مناطق آزاد تجاری است، اضافه کرد: در مراکز علم و فناوری سرمایه گذار می تواند از قانون معافیت مالیانی و مشوق های پارک علم و فناوری برای سرمایه گذاری استفاده نماید.
حاجی مشهدی معافیت ۲۰ ساله مالیاتی در فضای پارک علم و فناوری را یکی از مشوق های ویژه این پارک عنوان نمود و اظهار داشت: فضای پارک علم و فناوری استان محدود و کمتر از یک هکتار است ولی فضای پارک در سایر استان ها به ۱۰ هکتار و در بعضی موارد به وسعت بیشتری هم می رسد که فرصتی ویژه و استثنایی برای جذب سرمایه گذار بوجود آورده است.
وی از تصویب قانون پایانه های فروشگاهی سال ۱۳۹۸ سخن گفت و توضیح داد: قانون مرتبط به این پایانه ها از اول آبان ماه سال جاری به صورت اختیاری اجرا شده اما از اول فروردین سال ۱۴۰۲ تمامی شرکت ها باید متکی به این قانون باشند.
این مقام مسئول فرار مالیاتی پزشکان را نوعی قانون شکنی دانست و تصریح کرد: در ۱۰ ماه گذشته ۵۰ نفر از پزشکان استان گلستان که مبادرت به استفاده از دستگاههای پذیرنده بانکی نمی کردند به دستگاه قضایی عرضه شدند.
وی با اشاره به اینکه کارگروه مبارزه با فرار مالیاتی، بازرسی و مقابله با پولشویی به صورت نامحسوس فعال شده و درحال پایش در استان است، خاطرنشان کرد: یکی از پزشکان شهرستان گنبدکاووس با نصب دستگاههای انتقال وجه بدون دریافت پول نقد “کش لس” از بیماران وجه ویزیت را دریافت و با دور زدن قانون از پرداخت مالیات فرار می کرد که شناسایی شد.
حاجی مشهدی خواهان دسترسی به گردش حساب این گونه پزشکان متخلف شد و اضافه کرد: باید در حد امکان از دادن دستگاه کش لس به مکانهای خصوصی خودداری شود.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.