محققان هشدار می دهند؛ رژیم غذایی کتوژنیک برای کودکان دیابتی مناسب نمی باشد

یسکافه: یسکافه: بگفته آکادمی اطفال آمریکا، رژیم های کم کربوهیدرات ممکنست رایج باشند، اما برای کودکان مبتلا به دیابت مناسب نیستند.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، در یک گزارش جدید، آکادمی اطفال آمریکا می گوید رژیم های کم کربوهیدرات را نمی توان برای کودکان یا نوجوانان مبتلا به دیابت نوع ۱ یا نوع ۲ سفارش کرد. دلیل آن این است که شواهد کمی وجود دارد که آنها مفید هستند، اما نگرانی هایی در مورد محدود کردن رژیم غذایی کودکان تا این حد وجود دارد.
در عوض، این آکادمی خانواده ها را تشویق می کند تا روی حذف کربوهیدرات های «بد» تمرکز کنند نظیر نوشیدنی های شیرین، شیرینی ها و سایر غذاهای فرآوری شده که دارای مواد مغذی کم هستند. از طرف دیگر مهمست که بچه ها کربوهیدرات های سالم همچون سبزیجات، لوبیا و غلات غنی از فیبر را به اندازه کافی دریافت نمایند.
رژیم «کتوژنیک» و رژیم های مشابهی که در بین بزرگسالان رایج است، می تواند محدودیت های بسیار سختی را برای کربوهیدرات ها بوجود آورد، که سقف آن به ۲۰ گرم در روز– معادل نصف فنجان برنج سفید- می رسد.
«ایمی رید»، متخصص تغذیه کودکان در مرکز پزشکی بیمارستان کودکان سینسیناتی، اظهار داشت: «نگرانی بزرگ این است که رژیم های کم کربوهیدرات در دوره های حیاتی رشد، مواد مغذی را در کودکان کم می کنند.»
دیابت به اشکال مختلف وجود دارد: دیابت نوع ۱ در پی حمله سیستم ایمنی به سلول های پانکراس که انسولین تولید می کنند، ایجاد می شود. در دیابت نوع ۲ که بیشتر با چاقی هم راه است، بدن توانایی خودرا جهت استفاده صحیح از انسولین از دست می دهد.
در نتیجه سطح قند خون افزایش خواهد یافت. کودکان مبتلا به نوع ۱ نیاز به تزریق روزانه انسولین یا استفاده از پمپ انسولین دارند. افراد مبتلا به نوع ۲ ممکنست به دارو یا کمک برای کاهش وزن نیاز داشته باشند. در هر دو مورد، توجه به رژیم غذایی مهم می باشد.
دکتر «تامارا هانون»، یکی از نویسندگان، اظهار داشت: «برخی از والدین ممکنست مشتاق مصرف کربوهیدرات کم برای مدیریت دیابت کودکان خود باشند.»
هانون اظهار داشت: «حذف نوشیدنی های شیرین شده با شکر، همچون آب میوه، راه خوبی برای شروع است.»

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.