ابراز تاسف ظریف از مرگ مژگان خطیبی

یسکافه: وزیر امور خارجه کشورمان، در مطلبی اینستاگرامی با عنوان «فقط چند ثانیه» از مرگ مژگان خطیبی یکی از هموطنانمان که از بیماری حاد ریوی رنج می برد و نیارمند پیوند ریه بود، ابراز تاسف کرد.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف در این مطلب نوشت: از شنیدن خبر درگذشت خانم مژگان خطیبی بسیار متاثر شدم. امیدوارم نصیب او که سالها بدلیل بیماری خاص ریه، به سختی نفس می کشید، نفس کشیدن در بهشت و فضای قدسی رحمت الهی باشد.

اول مرداد ماه ۹۴ توفیق داشتم در همایش ملی سازمانهای مردم نهاد حوزه سلامت که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، در خدمتشان باشم. لااقل برای لحظاتی، همه را از قفس تنگ خودبینی ها و دنیازدگی ها، به بیکران نگاه لطیف اش به زندگی و زلالی مهربانی و بزرگواری اش برد.

روی سن، ماسک اکسیژن را برداشت و از حاضران خواست “فقط چند ثانیه” مثل او نفس بکشند. شاید به جهت اینکه یادآوری کند، وظیفه همگان و بویژه مسئولان، رساندن اکسیژن و توسعه فضای تنفس به منظور زندگی شهروندان است.

در این روزها و شبهای نورانی ضیافت الهی برای آرامش و رستگاری ابدی مژگان عزیز، و هم برای سلامتی عاجل تمام هموطنانی که گرفتار بیماری هستند، دعا نماییم. “فقط چند ثانیه” به او و هزاران بیمار نیازمند پیوند فکر کنیم؛ و پیش از آنکه دیر شود، با تصمیم به موقع خود آنها را یاری دهیم.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، مژگان خطیبی در مرداد ماه ۱۳۹۴ بعد از توافق هسته ای برای قدردانی از تیم مذاکره کننده در همایش ملی سازمان های مردم نهاد سلامت به روی سن رفت و از مشکلات تلخ تحریم صحبت کرد. وی خاطرنشان کرد به خاطر تحریم، داروهای اصلی به دست بیمارانی مانند او نمی رسد و داروهای مشابه را هم باید با قیمت بسیار گران تهیه کنند. مژگان خطیبی درحالی که شیلنگ اکسیژن را برای چند لحظه از صورت خود برداشته بود از همه حاضران در همایش خواست برای آنکه کمی از درد و سختی بیماران تنفسی را درک کنند لحظاتی نفس های خویش را حبس کنند. بغض راه گلویش را بسته بود و در حالیکه به سختی نفس می کشید از رئیس جمهوری و ظریف و صالحی به خاطر امید بخشیدن به زندگی بیماران صعب العلاج قدردانی کرد.

برچسب ها:,

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.