جمع آوری داروی رایج فشارخون از ۲۲ کشور

یسکافه: داروی رایج مورد استفاده برای کنترل فشار خون به علت احتمال ارتباط با بیماری سرطان از ۲۲ کشور جمع آوری می گردد.

به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، داروی “والسارتان” که برای کنترل فشار خون و کمک به پیشگیری از نارسایی قلبی تجویز می گردد به علت دارا بودن یک نوع ماده شیمیایی خطرزا و تاثیر احتمالی این ماده در بروز بیماری سرطان از ۲۲ کشور جمع آوری می گردد.

شرکت دارویی نوارتیس اعلام نموده است قرص های دارای پوشش لایه نازک Valsartan/HCT و Sandoz Valsartan به علت اینکه از استانداردهای کیفی بالا برخوردار نیستند، جمع آوری می گردد.

طبق اعلام این شرکت، مقرر است داروهای ارسال شده به کشورهای آلمان، نروژ، فنلاند، سوئد، مجارستان، هلند، اتریش، ایرلند، بلغارستان، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، بلژیک، فرانسه، لهستان، کرواسی، لیتوانی، یونان، کانادا، بوسنی و هرزگوین، بحرین و مالتا جمع آوری شود.

شرکت نوارتیس اعلام نمود: در تست های انجام شده روی مواد فعال دارویی والسارتان به وجود یک ناخالصی پی بردیم. این ناخالصی ماده شیمیایی NDMA شناخته شده که از خانواده ای با قابلیت سرطان زا بودن است.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، بررسی های انجام شده روی نمونه های جانوری نشان داده است ماده NDMA می تواند سمی باشد و به رشد تومورها در کبد، کلیه و مجاری تنفسی منجر شود. همینطور این ماده در مقدار مشخصی برای انسان مضر است.

برچسب ها:,

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.