معاون سازمان بیمه سلامت: هیچ ایرانی بدون دفترچه بیمه نباشد، کوشش برای پوشش بیمه ای محرومان

یسکافه: معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت با اشاره به تلاش های انجام شده برای پوشش بیمه ای محرومان، اظهار داشت: یکی از اهداف سازمان بیمه سلامت این است که هیچ ایرانی بدون دفترچه نباشد و طرح بیمه همگانی سلامت هم همین بود که اگر فردی دفترچه ندارد، بیمه شود.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، سید مرتضی ادیانی با بیان این که پس از اجرای طرح تحول سلامت، محرومیت امکانات بهداشتی و درمانی در استان های کشور کاهش یافته و به تعادل نزدیک شده، اظهار داشت: باید پذیرفت که بخش درمان تحولات زیادی یافته و با گذشته نمی توان مقایسه کرد؛ هرچند هنوز مشکلاتی در این حوزه وجود دارد.
وی با بیان این که بیمه درمانی ۱۱ میلیون نفر از محرومین کشور یکی از نقاط عطف خدمات همگانی است، اضافه کرد: هم اکنون جمعیت بیمه شده بیمه سلامت نزدیک به ۴۰ میلیون نفر است.
ادیانی با اشاره به اقدامات حمایتی سازمان بیمه سلامت از بیماران خاص اظهار داشت: حمایت بیمه ای از بیماران خاص مثل بیماران اعصاب و روان، ام اس، سرطان، کلیوی، هموفیلی و غیره بسیار اهمیت دارد و در طرح تحول سلامت هم به این بیماران نگاه ویژه ای شد.
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت افزود: بعضی از داروهای خاص هم در ردیف تعهدات بیمه قرار گرفته و میزان پرداخت های درمانی مردم از جیب به واسطه اجرای طرح تحول سلامت به مراتب کمتر از گذشته شده است.
وی با بیان این که طی ۳۰ سال گذشته، بهداشت و درمان جزو اولویت های اول کشور نبود، اظهار نمود: دولت تدبیر و امید، بهداشت و درمان را به اولویت اول کشور تبدیل کرد و نگاه ویژه ای به حوزه بهداشت و درمان شد.
ادیانی اظهار داشت: یکی از اهداف سازمان بیمه سلامت این است که هیچ ایرانی بدون دفترچه نباشد و طرح بیمه همگانی سلامت هم همین بود که اگر فردی دفترچه ندارد، بیمه شود و تلاش سازمان این است که تمام اقشار جامعه به خصوص محرومین زیر پوشش چتر بیمه باشند.
وی با اشاره به صندوق بیمه روستاییان و عشایر بیان کرد: بیمه روستاییان از سال ۱۳۸۳ در کشور شروع شده و به صورت مجانی ادامه داد که این خدمات در صندوق بیمه روستاییان و عشایر عرضه می گردد.
ادیانی با اشاره به صندوق بیمه سلامت ایرانی ها هم اظهار داشت: علاوه بر صندوق های بیمه همگانی سلامت و صندوق روستاییان و عشایر، صندوق بیمه سلامت ایرانی ها هم وجود دارد؛ افرادی که توانایی پرداخت حق بیمه دارند، می توانند با پرداخت ۵۰ درصد حق بیمه عضو این صندوق شوند و علاوه بر خدمات بخش دولتی از خدمات بخش خصوصی هم بهره مند شوند.

برچسب ها:, ,

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.