۵ راهکار برای جلوگیری از پوکی استخوان

یسکافه: روز جهانی پوکی استخوان (WOD) هر ساله در ۲۰ اکتبر برگزار می گردد. در این رابطه کمپینی وجود دارد که سالانه برای افزایش آگاهی جهانی در مورد پیشگیری، تشخیص و درمان پوکی استخوان و بیماری های متابولیکی استخوان فعالیت می کند.

به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت روز جهانی پوکی استخوان (WOD)؛ در جهان از هر سه زن، یک زن و از هر پنج مرد یک مرد بالای ۵۰ سال دچار پوکی استخوان می شوند. پوکی استخوان سبب می گردد که استخوان ها ضعیف و شکننده شوند؛ به صورتی که آنها در نتیجه افتادن جزئی، عطسه و یا حرکت ناگهانی شکسته شوند.
شکستگی ها به دلیل پوکی استخوان تاثیر مخربی بر میلیون ها نفر در سراسر جهان دارند و هزینه های اقتصادی عظیمی را به جامعه و سیستم های بهداشتی – درمانی وارد می کنند. با این وجود، با وجود پیشرفت های موثر پزشکی بر کاهش شکستگی ها، اقلیتی از مردان و زنان در واقع درمان را دریافت می کنند.
در این وبسایت آمده است که تنها ۱۰درصد از زنان مسن با شکستگی استخوان، درمان های پوکی استخوان را دریافت نمودند. در سال ۲۰۱۰ تنها در اروپا حدود ۱۲.۳ میلیون نفر در معرض خطر بالای شکستگی های پوکی استخوان قرار گرفته بودند.
وبسایت روز جهانی پوکی استخوان (WOD) در انتها به پنج راهکار موثر در جهت جلوگیری از پوکی استخوان اشاره نمود که عبارتند از ورزش مدوام، داشتن سبک زندگی سالم، داشتن رژیم غذایی حاوی مواد مغذی، توجه به علایم پوکی استخوان و رجوع به دکتر در صورت نیاز و درمان پوکی استخوان.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.