واکنش سرپرست سازمان نظام پزشکی به بخشی از سخنان رئیس جمهور در مورد پزشکان

به گزارش یسکافه رئیس شورای عالی و سرپرست سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به رئیس جمهور نسبت به بخشی از صحبت های وی درباره پزشکان در جلسه روز گذشته رای اعتماد به وزیر بهداشت در صحن مجلس، واکنش نشان داد.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا و بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در متن نامه دکتر محمدرضا ظفرقندی آمده است:
«جناب آقای دکتر روحانی
رئیس جمهور محترم
سلام علیکم
سخنان اخیرتان در نقد رفتار پزشکان و تعریف جنابعالی از رفتار حرفه ای آنان باعث رنجش خیلی از همکاران جامعه پزشکی شده است.
اینجانب بعنوان نماینده ای کوچک از جماعتی بزرگ به استحضار می رسانم پزشکان این مرز و بوم نه تنها خویش را تافته جدا بافته از مردم نمی دانند، بلکه در عرصه های گوناگون بعنوان یکی از خدوم ترین و فداکارترین اقشار مردم ایران زمین به وظایف انسانی و حرفه ای خود عمل کرده اند.
خوب است با پزشکان شریفی که عمری صادقانه و خالصانه در سخت ترین شرایط و در دوردست ترین مناطق کشور به مردم ایران خدمت می کنند، با زبان احترام و تکریم سخن بگویید، آنچنان که مردم قدردان چنین می کنند. بدون تردید ستون سترگ اعتماد عمومی در جامعه ایرانی، مرهون تلاش جامعه پزشکی در بنای مفاهیم بلندی چون مراقبت و نوع دوستی است.
جنابعالی حتماً اطلاع دارید در بررسی و ارزیابی های مکرر، باوجود تلاش های تخریبی رسمی و غیر رسمی، همچنان پزشکان در بالاترین رتبه های اعتماد و احترام مردم قرار دارند.
جناب آقای دکتر روحانی، تمام تلاش و افتخار جامعه پزشکی تسکین آلام همین مردم است و به این منظور در دانشکده پزشکی، در طول سال های مدید و سخت تحصیل، خدمت شبانه روزی و فراغ از خانه و کاشانه را آموخته اند.
در سال های دفاع مقدس و پس از آن در بحران های مختلف دیگر، بارها و بارها علاوه بر خدماتی که ذکر کردید، که البته این موارد در هنگام لزوم تزاحمی هم با شأن این حرفه مقدس ندارد، خود شاهد حمل مجروحان بر دوش همکاران و تحمل سختی های فراوان این عزیزان بوده ام. شهیدان کثیر جامعه پزشکی گواه این مدعا هستند.
جناب آقای رئیس جمهور در این مقال بیان بی مهری ها و سختی هایی که بر جامعه پزشکی می گذرد، نمی گنجد ولی مقایسه کسانی که روز و شب را در گیرودار خدمت گم کرده اند، در شرایطی که خدمات بعضی از ایشان ماه هاست جبران نشده است با پزشکانی که در آن سوی آب ها هستند مناقشه انگیز و قیاس ناپذیر است.
اکیداً بر این باورم اگر مقایسه ای منطبق با شرایط زمینه ای صورت گیرد، کفه خدمت پزشکان این مرز و بوم سنگین تر خواهد بود.
در خاتمه لازم است صادقانه بگویم نادیده انگاشتن خدمات عظیم و بی شمار جامعه پزشکی در اقصی نقاط کشور و تخریب این سرمایه اجتماعی به نفع کشور و ملت شریف ایران نیست.»
گفتنی است روز گذشته رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد به وزیر بهداشت در صحن مجلس، ضمن اشاره به پیشرفت های پزشکی کشور طی ۴۰ سال اخیر و بی نیازی از اعزام بیماران به خارج از کشور جهت درمان و تقدیر از جامعه پزشکی، همینطور درباره برخی موارد در حوزه پزشکی، مباحث و انتقاداتی را بیان کرد.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.