رئیس پژوهشگاه رویان توضیح داد وضعیت تحقیقات صورت گرفته برای درمان آلزایمر و پارکینسون

به گزارش یسکافه رئیس پژوهشگاه رویان با بیان این خبر که جواب های خوبی در تحقیقات روی مدلهای حیوانی و در زمینه سیستم عصبی، قطع نخاع، آلزایمر و پارکینسون گرفته شده است، اظهار داشت: هم اکنون پیگیر هستیم که حمایت هایی را جلب نماییم تا در مدل انسانی هم در چارچوب کارآزمایی بالینی کار خویش را انجام دهیم. امیدواریم که در سال ۹۸ در این زمینه اتفاق خوب و مبارکی بیفتد و بتوانیم کارآزمایی بالینی این بیماری ها شروع نماییم.
دکتر عبدالحسین شاهوردی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به فعالیت های این مرکز در زمینه قلب و عروق، استخوان و غضروف، پوست و چشم اظهار داشت: برخی از کارآزمایی های بالینی فاز سه را می گذرانند و برای برخی دیگر از سلول ها می توانیم مجوزهای اولیه از وزارت بهداشت برای ادامه کار در چارچوب شرکت سل تک فارمد را بگیریم. امیدوار هستیم در سال ۹۸ هم با توان بیشتر در این زمینه قدم برداشته شود و به خدمات روتین نزدیک تر شویم.
وی درباره بانک عمومی خون بند ناف این پژوهشگاه اظهار داشت: ما با حمایت دولت و سرمایه گذاری خود پژوهشگاه توانستیم تا حدود ۲۰ هزار نمونه خون بند ناف عمومی را جمع آوری نماییم، بررسی های اولیه را انجام دهیم و در محیط بانک نگهداری نماییم. واقعیت این است که ما به شکل گسترده در این زمینه نیاز به حمایت بیشتر و سرمایه گذاری توسط خیرین یا مجموعه های اقتصادی را داریم. ما خیلی آهسته در زمینه بانک عمومی پیش می رویم چون که نیاز به بودجه بالایی دارد اما در بخش خصوصی بیشتر از ۱۱۰ یا ۱۲۰ هزار نمونه خون را داریم؛ حالا در این زمینه بیمارستان شریعتی و سازمان انتقال خون هم وارد شده اند و می تواند اتفاقات خوبی رخ دهد.
رئیس پژوهشگاه رویان در انتها با اشاره به فعالیت های بین المللی این پژوهشگاه اظهار نمود: فعالیت های بین المللی پژوهشگاه رویان بیشتر در حوزه بانک خون بند ناف است و در این زمینه به کشورهای عمان و عراق نمایندگی داده شده و در حال سرمایه گذاری است. امیدوار هستیم در این عرصه هم دوستان بتوانند فعالیت های خوبی انجام دهند. خیلی از کشورها طالب دریافت دانش این حوزه هستند. ما در قدم اول به فکر عرضه خدمات و جمع آوری خون بندناف و سرویس های این زمینه هستیم و در قدم دوم می توانیم این دانش را به آن کشورها هم منتقل نماییم. به هر حال با سرمایه گذاری هایی که در این زمینه انجام می شود مجموعه ی خود ما هم یک مقدار تقویت شود. ما همکاری با آذربایجان را هم در دستور کار داریم و در حال دنبال کردن آن هستیم.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.