دفاتر بیمه سلامت جانبازان و ایثارگران با اعتبار ۳ ساله صادر می شود

یسکافه: مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: جهت افزایش رضایت مندی و تسهیل امور بیمه ای بیمه شدگان صندوق سایر اقشار، از این به بعد قرارداد بیمه خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان با ستاندن مجوز از هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت ایران به صورت ۳ ساله منعقد می شود.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، داود حاج قاسمعلی درباره دفترچه بیمه سلامت خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان اضافه کرد: حدود یک میلیون نفر از خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند. تابحال قرارداد یک ساله بیمه با این دسته از بیمه شدگان منعقد می شد که از این به بعد قرارداد ۳ ساله با این دسته از بیمه شدگان منعقد می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی بیان کرد: سپس این مصوبه به ادارات کل بیمه سلامت در استان ها ابلاغ گردید که دفاتر پیشخوان می توانند دفترچه های بیمه سلامت جانبازان و خانواده شهدا را تا اختتام خرداد ۹۸ تمدید اعتبار کنند و مراکز درمانی، کلینیک ها و داروخانه ها باز باید این دفترچه ها را تا این زمان بپذیرند. در نتیجه دفترچه های بیمه سلامت سایر اقشار که تاریخ اعتبار آنها ۲۹ اسفند ۹۷ بود تا ۳۱ خرداد ۹۸ معتبر است و مراکز طرف قرارداد نگرانی از لحاظ پذیرفته شدن اسناد نداشته باشند.
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: البته گزارش هایی از استان های مختلف دریافت شد که برخی مراکز درمانی به این گروه از بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت، خدمات نمایش نکردند که این موارد بررسی می شود و البته اگر بیمه شدگان مشکلی داشته باشند می توانند با سامانه ۱۶۶۶ تماس بگیرند و مشکلات خودرا مطرح کنند.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.