افزایش ۳۰۰ درصدی مبتلایان به سرخک در جهان

یسکافه: سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: موارد مبتلاشدن به بیماری سرخک در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ در سراسر جهان ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، این سازمان در بین افزایش نگرانی ها نسبت به تاثیر کمپین های ضد واکسیناسیون تاکید کرده که این اقدامات خصوصاً بوسیله شبکه های اجتماعی رو به گسترش است.
این نهاد بین المللی با بیان خبر افزایش ۳۰۰ درصدی تعداد مبتلایان به بیماری سرخک طی سال جاری میلادی در سراسر جهان، اشاره کرد: بیماری سرخک بسیار مسری اما طریق واکسیناسیون قابل پیشگیری است و این در شرایطی است که میزان واکسیناسیون در جهان رو به کاهش است.
در گزارش این سازمان آمده است: اطلاعات اولیه که از نقاط مختلف جهان جمع آوری شده نشان داده است موارد گزارش شده از تعداد مبتلایان به بیماری سرخک در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۱۸ افزایش ۳۰۰ درصدی داشته است.
همین طور در گزارش این سازمان تاکید شده است: هرچند اطلاعات موجود در این زمینه کافی نیست اما همین اندازه از بررسی ها باز نشان دهنده روند رو به گسترش تعداد مبتلایان است و در بیشتر کشورها شیوع قابل توجه این بیماری مشاهده شده است.
به گزارش روزنامه گاردین، طی سال جاری ۱۷۰ کشور ابتلای ۱۱۲ هزار و ۱۶۳ نفر به بیماری سرخک را به سازمان جهانی بهداشت اطلاع داده اند. در حالیکه سال قبل ۱۶۳ کشور ابتلای ۲۸ هزار و ۱۲۴ نفر را به این سازمان گزارش کرده بودند.
گفته می شود این بیماری مسری در میان افرادی که واکسینه نشده اند به سرعت شایع شده است.

برچسب ها:,

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.