جهت شرکت در اجلاس جهانی سازمان جهانی بهداشت؛ وزیر بهداشت به ژنو می رود

یسکافه: مدیرکل همکاریهای بین المللی وزارت بهداشت اظهار داشت: مطابق برنامه هر ساله سازمان جهانی بهداشت، وزیر بهداشت در هفتاد و دومین نشست مجمع جهانی سلامت این سازمان که با محوریت پوشش همگانی سلامت و با حضور وزرای بهداشت کشورهای عضو در ژنو برگزار می شود، شرکت می کند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، دکتر محسن اسدی لاری با بیان این مطلب، اضافه کرد: در این جلسه موضوعات اولویت دار بهداشتی در جهان در چارچوب اسناد مطرح و مورد بررسی اعضا قرار خواهد گرفت و کشورهای عضو این سازمان، پیرامون هر سند اعلام نظر خواهند کرد.
وی با اشاره به سخنرانی وزیر بهداشت در ۶ پنل این مجمع، اشاره کرد: دکتر نمکی در نشست جانبی مراقبت های اولیه سلامت به سمت پوشش همگانی سلامت، اهداف توسعه پایدار، دوازدهمین نشست وزرای بهداشت کشورهای جنبش عدم متعهد و همین طور کشورهای مدیترانه شرفی سخنرانی می کند.
مدیرکل همکاریهای بین الملل وزارت بهداشت بیان کرد: وزیر بهداشت در حاشیه مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت با وزرای بهداشت کشورهای مختلف و رئیس سازمان جهانی بهداشت در زمینه ارتقای همکاری ها و همین طور برگزاری هرچه بهتر اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی در تهران، ملاقات و گفتگو می کند.
بنابر اعلام وبدا، اسدی لاری اشاره کرد: در این جلسه درباب اسنادی همچون آمادگی، مراقبت و پاسخگویی، ویروس فلج اطفال، اجرای دستور کار اهداف توسعه پایدار، پوشش همگانی سلامت، محیط زیست و تغییرات آب و هوایی، دسترسی به واکسن ها و داروها، پیگیری نشست بلندپایه مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباب موضوعات مربوط به سلامت (از جمله مقاومت میکروبی، پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر، اختتام بخشیدن به سل)، سازوکار کشورهای عضو درباب داروها و محصولات پزشکی تقلبی، منابع انسانی برای سلامت، ارتقای سلامت جمعیت مهاجران و پناهندگان، ایمنی بیماران و همین طور ریشه کنی آبله مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
هفتاد و دومین اجلاس جهانی سالیانه سازمان جهانی بهداشت از ۳۰ اردیبهشت تا ۷ خرداد سال جاری در ژنو برگزار و هیاتی بلندپایه از نظام سلامت به ریاست وزیر بهداشت کشورمان در این اجلاس حاضر می شوند.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.