۲۵ هزار ایرانی در انتظار پیوند عضو

یسکافه: معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی اظهار داشت: بیست و پنج هزار بیمار در کشور در انتظار پیوند کلیه، کبد، قلب و مغز استخوان هستند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، حریرچی در آئین افتتاح بخش پیوند کلیه در بیمارستان امام خمینی اردبیل اظهار نمود: از ۲۵ هزار بیمار در انتظار پیوند، ۸۶۰۰ نفر در کشور در انتظار پیوند کلیه هستند که به سبب بالا بودن هزینه دیالیز اهتمام ما بر این است تا در همه استان ها بخش پیوند کلیه راه اندازی شود.
وی هزینه هر بار دیالیز را ۵۰۰ هزار تومان برای بیماران اعلام و اشاره کرد: در کنار هزینه بالای دیالیز، بیمار ساعت ها درد ناشی از این بیماری و دیالیز را تحمل می کند بدین سبب لزوم دارد در قدم اول اجازه ندهیم تا افراد گرفتار بیماری کلیوی شوند.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه طرح کنترل فشار خون برای بیشتر از ۲۰ میلیون ایرانی امسال اجرایی می شود، اضافه کرد: پیش بینی می نماییم دو میلیون ایرانی گرفتار فشار خون بالا هستند که متاسفانه عمده آنها از این بیماری خود باخبر نیستند و لزوم دارد با اجرای این طرح از بروز این بیماری و عوارض آن جلوگیری شود.
حریرچی یکی از عوارض بیماری فشار خون را آزار به کلیه دانست و اظهار داشت: ما با تغییر سبک زندگی خصوصاً توجه به تغذیه مناسب می توانیم از بروز و شکل گیری چنین بیماری های غیرواگیر و پرهزینه جلوگیری نماییم.
وی خطاب به مسئولان استان اردبیل بیان کرد: با تهیه و تدارک همه امکانات، اجازه ندهید تا حتی یک بیمار نیز از این استان خارج شده و به سایر استان ها اعزام شود.
حریرچی این را هم اظهار داشت که مدیران بیمه های سلامت و تامین اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی موظفند تا به همه بیماران در همین استان ارائه خدمات کنند و ما نیز در وزارت بهداشت تلاش خواهیم کرد تا تجهیزات و نیروی متخصص را تامین نماییم تا این استان امکان درمان بیماران را به صورت مستقل فراهم آورد.

او در آخر اظهار نمود: در کنار تامین این امکانات و تجهیزات باید همچنان عامل پیشگیرانه را در بیماری ها مدنظر قرار دهیم تا اهالی این استان از پرداخت هزینه های گزاف در درمان بیماری های سرطان، کلیوی و کبد معاف شوند.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.