۳ روش طبیعی برای سلامت و تقویت مو

به گزارش یسکافه برای داشتن موهایی براق و نرم نیازی به هزینه های سنگین نیست، بلکه می توانید با هزینه ای خیلی کم و راهکارهایی طبیعی به این هدف دست یابید.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، اغلب افراد تصور می کنند داشتن موهایی صاف مستلزم هزینه های سنگین و درمان های گران قیمت است در حالیکه این تصور کاملاً اشتباه است چون با استفاده از چند ماده خوراکی در دسترس و دستورالعمل هایی که به نقل از سایت “ریوادرمی” آورده شده است می توانند سلامت موهایتان را بیشتر کنید.
۱) آب پیاز:
یکی از بهترین و مؤثرترین درمان های خانگی برای داشتن موهایی ابریشمی و هم چنین مقابله با ریزش مو استفاده از آب پیاز است. تنها چیزی که نیاز دارید، دو تکه پیاز قرمز خام است. تکه های پیاز را به قطعات بسیار ریز خُرد کرده و آب آنرا بگیرید. سپس آب پیاز را به مقداری زیاد روی پوست سر خود بمالید. به مدت نیم ساعت بگذارید آب پیاز روی پوست سرتان بماند و سپس سرتان را با شامپوی ملایم بشویید. پیاز سرشار از گوگرد است که رشد بافت های کلاژن را تحریک می کند.
۲) ماسک شنبلیله:
یکی از راهکارهای طبیعی دیگر استفاده از شنبلیله است. دانه های شنبلیله را از شب تا بامداد خیس کنید. زمانی که دانه ها نرم شدند، آنها را به حالتی خمیری شکل دربیاورید. مخلوط این خمیر را با شیر دلمه (لخته یا بریده) شده به صورت یک ماسک درآورده و روی موهای خویش را با آن بپوشانید. ماسک را تا زمانی که روی موهایتان خشک شود، رها کنید. سپس از یک شامپوی ملایم و آب گرم برای شستن موهایتان استفاده کنید.
۳) ماسک تخم مرغ و شیر دلمه شده:
تخم مرغ و شیر دلمه شده هر دو به صورت جداگانه بعنوان راهکارهایی برای داشتن موهای نرم استفاده می شوند اما ترکیب آنها نتیجه بهتری به همراه دارد. برای تهیه این ماسک زرده تخم مرغ را با مقداری شیر لخته شده به هم بزنید تا مخلوطی خمیری به دست آید. از انگشتان خود برای شانه کردن موهایتان با این ماسک استفاده کنید. این ماسک را برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی موهایتان رها کنید و سپس موهایتان را با شامپویی ملایم بشویید. برای رهایی از شر بوی بد تخم مرغ از موهایتان هم راهکاری طبیعی وجود دارد. به این صورت که کمی آب لیمو را با آب سرد رقیق کرده و هنگام آبکشی موهایتان از آن استفاده کنید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.