پرفسور افلاطونیان تاکید کرد؛ تعیین جنسیت فرزندان اقدامی نادرست و غیراخلاقی

به گزارش یسکافه در حالیکه بعضی از خانواده ها نسبت به تعیین جنسیت فرزندان خود با رفتن به متخصصان مختلف اقدام می کنند، مؤسس بزرگ ترین مرکز ناباروری خاورمیانه مبادرت به تعیین جنسیت فرزندان از جانب زوجین را امری اشتباه می داند و اقدام برخی پزشکان در این رابطه را غیراخلاقی عنوان می کند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، هر چند این روزها خانواده ها دیگر همچون گذشته در مورد جنسیت فرزندان متعصبانه برخورد نمی کنند ولی هنوز هم در بعضی خانواده های سنتی این دغدغه در مورد تعیین جنسیت فرزندان خود یا نزدیکانشان وجود دارد به شکلی که گاهی برای تغییر آن به باورهای قدیمی و حتی پزشکان و متخصصان رجوع می کنند.
هنوز هم در جامعه و در میان برخی خانواده ها این باورها وجود دارد که مصرف غذاهای با طبع گرم یا سرد می تواند بر جنسیت فرزند اثرگذار باشد و در حالی مصرف بیش از اندازه یا محدود بعضی از مواد غذایی سفارش می شود که گاهی تبعات زیادی را برای خود و فرزندشان به همراه دارد.
باب شدن بعضی از مراسم های جدید و تجملاتی مانند جشن های تعیین جنسیت فرزندان هم به تشدید این دغدغه ها دامن زده است.
در همین رابطه پروفسور «عباس افلاطونیان» موسس بزرگترین مرکز ناباروری خاورمیانه در یزد در گفتگو با خبرنگار ایسنا، مبادرت به تعیین جنسیت فرزندان از جانب زوجین را امری اشتباه می داند و اظهار می کند: انجام این قبیل اقدامات برای زوجین توسط پزشکان هم امری کاملاً اشتباه و غیراخلاقی است.
وی با بیان این که مرکز ناباروری یزد نسبت به این مسئله به هیچ وجه اقدام نمی کند، می گوید: نکاتی که گاهی برخی پزشکان برای زوجین تجویز و سفارش می کنند در واقع نوعی فریب کاری است و امکان تحقق ادعاهای آنها یک تا دو درصد است.
این متخصص زنان و زایمان با تاکید بر این که باید فرهنگ عمومی جامعه ارتقا یابد، عنوان می کند: باید فرهنگ جامعه و پذیرش فرزند در هر جنسیتی ارتقا یابد.

برچسب ها:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.