تأمین۷۲ درصد تجهیزات پزشکی از تولیدکنندگان داخلی

به گزارش یسکافه رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اظهار داشت: به منظور پشتیبانی از تولید ملی و اشتغال، ۷۲ درصد خرید تجهیزات پزشکی از تولیدکنندگان داخل کشور انجام گرفته است.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، دکتر مهدی یوسفی درباره شفافیت فعالیت های اقتصادی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تصریح کرد: با تلاش نیروهای واحد امور مالی، فروش و فناوری اطلاعات، فرمت شاخص های فروش به نمونه مورد تایید سازمان امور مالیاتی اصلاح شده است که این اقدام گام مهمی در ایجاد زیرساخت های لازم برای انجام تکالیف قانونی برشمرده شده است.

وی ادامه داد: به دنبال این اقدام راهبردی با تلاش مضاعف واحدهای فروش و امور مالی برای نخستین بار در هیات امنای صرفه جویی ارزی، اطلاعات هویتی و عملکردی اشخاص طرف معامله به ترتیبی که سازمان امور مالیاتی مقرر داشته، جمع آوری شده است.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران افزود: به موازات این اقدامات صورت پذیرفته با هماهنگی واحدهای بازرگانی خارجی و ترخیص و با پیگیری مستمر نیروهای واحدهای مذکور، اطلاعات کامل کالاهای ترخیص شده به انضمام شناسه شرکت های خارجی فروشنده از نمایندگی های داخلی آنها دریافت شده است.

بنابر اعلام وبدا، وی بیان داشت: همینطور نحوه مصرف اعتبارات سرمایه ابلاغی برای خرید انواع دستگاه های رادیولوژی، شتاب دهنده ها، انواع ونتیلاتور بزرگسال و اطفال، همودیالیز تولید داخل، انواع مانیتورینگ و ماشین بیهوشی بوده است.

یوسفی تصریح کرد: در جهت پشتیبانی از تولید ملی و اشتغال، بیشتر از ۷۲ درصد خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیاز از تولید کنندگان داخلی انجام گرفته است.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.