وزیر بهداشت: مشکلی در تامین داروهای اساسی نداریم

به گزارش یسکافه وزیر بهداشت اظهار داشت: خوشبختانه داروهای اساسی در اختیار مردم است و با تلاش همکاران ما و همکاری بانک مرکزی و دیگر بخش های دولت، تا آخر سال مشکلی در تامین داروهای اساسی نداریم.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، سعید نمکی در حاشیه بازدید از بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان رودبار، اظهار داشت: امروز گزارشاتی که از پیش از استان گیلان به دست ما رسیده بود را بررسی کردیم و قرار شد که از مراکز درمانی شهرستان رودبار و شهرهای منجیل و رستم آباد بازدید نماییم. موارد و مشکلات این مناطقق را از نزدیک دیدیم و با مردم از نزدیک صحبت کردیم و برای حل مشکلات آنها با نماینده مردم در مجلس، استاندار گیلان و مسؤلان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، همکاری می نماییم.
وی افزود: آنچه بعنوان سیاست کلان ما در وزارت بهداشت در مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت مطرح است، غیر از بسته هایی مانند کاهش پرداختی از جیب بیمار، پشتیبانی از بیماران خاص و صعب العلاج و توسعه زیرساخت های حوزه سلامت، تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری است.
وزیر بهداشت تصریح کرد: طرح ملی کنترل فشارخون و دیابت از مواردی است که در اولویت های اصلی وزارت بهداشت است چون تعداد قابل توجهی از بیماران به علت فشارخون بالا و دیابت، دیالیز می شوند که اگر در این عرصه ها پیشگیری نماییم، از تحمیل هزینه های زیاد به نظام سلامت و مردم جلوگیری کرده ایم.
نمکی تصریح کرد: خوشبختانه داروهای اساسی در اختیار مردم است و با تلاش همکاران ما و همکاری بانک مرکزی و دیگر بخش های دولت، تا آخر سال مشکلی در تامین داروهای اساسی نداریم.
وی بیان داشت: امیدواریم بتوانیم کمبودهایی که در تجهیزات پزشکی و مشکلات مردم در موارد تشخیصی و متخصصان مورد نیاز برای این بخش از استان گیلان وجود دارد را در اسرع وقت جبران نماییم.
براساس گزارش وبدا، وزیر بهداشت با اشاره به اختصاص یک دستگاه سی تی اسکن به شهرستان رودبار برای عرضه خدمات تشخیصی به مردم و مسافران محدوده این شهرستان، اظهار داشت: این دستگاه در آینده ای نزدیک در شهرستان رودبار نصب خواهد شد. خوشبختانه تعداد پزشکان متخصص در این شهرستان، در حد قابل قبولی است که قرار شد کمبودها را تکمیل نماییم و ماندگاری پزشکان در این منطقه را با ضرایب و تمهیدات لازم، بالا ببریم.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.