یک پژوهشگر طب سنتی در گزارش یسکافه : راهکارهای مقابله با آلودگی هوا

به گزارش یسکافه یک پژوهشگر طب سنتی ضمن بیان راهکارهای غذایی برای مقابله با مضرات آلودگی هوا اظهار داشت: در هوای آلوده از مایعات و غذای سبک و همین طور بخور استفاده گردد.

علیرضا یارقلی پژوهشگر طب سنتی در گفتگو با خبرنگار مهر درمورد راهکارهای مقابله با آلودگی هوا اظهار داشت: آلودگی هوا در فاز اول یک آلاینده گرم و خشک به وجود می آورد و تجمیع آلاینده ها نیز سرد و خشک است که در این موارد باید از تمامی غذاهایی که سرد و خشک است، دوری جست.
وی اضافه کرد: در مواقعی که هوا آلوده است، غذاهای سنگین که معده توانایی هضم آنها را ندارد، نباید خورده شود. غذاهای لطیف مانند شیر، مایعات فراوان، تخم مرغ عسلی استفاده گردد تا جلوی خشکی و سردی گرفته شود.
به گفته او همینطور برای تنفس بهتر پوست آرایش غلط نباید کرد. از خوردن غذاهایی مانند ماکارونی، فست فود، بادمجان، موز زیاد، گوشت گاو و گوساله پرهیز کنید چونکه این غذاها موجب می شود غلظت خون بدن بالا برود.
یارقلی اظهار داشت: به جهت اینکه آلودگی ضرری برای ما نداشته باشد بهتر است بیشتر آش ماست، آش دوغ و آش سبزیجات خورده شود اما آش رشته به سبب سنگینی سفارش نمی گردد. در مجموع هر چیزی که سرد و خشک است و بدن را غلیظ می کند، سفارش نمی گردد.
پژوهشگر طب سنتی با اشاره به اینکه باید با آلودگی هوا مانند یک بیماری برخورد نماییم، تصریح کرد: در این شرایط نیز مصرف مایعات، شیر، غذاهای سبک، آب سیب و هویج، سوپ هویج، سوپ سبزیجات سفارش می شود.
وی اضافه کرد: در روزهای آلودگی شبها حتما کلاه بر سر بگذارید و بخور بابونه و مرزنجوش استفاده کنید برای اینکه موجب می شود جلوی آلودگی هوا و سرماخوردگی گرفته شود.
یارقلی با اشاره به اینکه باید جلوی ضعیف شدن سیستم عمومی بدن گرفته شود، اظهار داشت: بچه ها به سبب این که ضعیف تر هستند در زمان آلودگی نباید از خانه بیرون بروند و البته در خانه نیز از همین هوا تنفس می کنند و برای رهایی از آلودگی، بخور سرد استفاده گردد و غذای سنگین هم نخورند.
وی تصریح کرد: همین طور به هموطنان سفارش می شود در ایام آلوده حتی ورزش هم نکنند.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.