مطالعات نشان می دهد؛ امگا۳ سبب تقویت سلامت مغز بیماران قلبی می شود

یسکافه: پژوهشگران عنوان می کنند اسیدچرب اُمگا۳ با عملکرد بهتر مغز در افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر که ریسک زوال عقل را بیشتر می کند، مرتبط می باشد.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر، این مطالعه شامل ۲۵۰ فرد مبتلا به بیماری عروق کرونر بود. به مدت ۳۰ ماه، نیمی از شرکت کنندگان مکمل امگا۳ دریافت نمودند و نیمی دیگر در چارچوب گروه کنترل بودند.
محققان دریافتند افراد دریافت کننده مکمل ها در مقایسه با گروه کنترل، عملکرد بهتری در زمینه هماهنگی، سرعت واکنش، حافظه و یادآوری در طول مدت یک سال و در مدت ۳۰ ماه داشتند.
دکتر «فرانسین ولتی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی هاروارد، در این زمینه می گوید: «در این مطالعه به بررسی افرادی پرداختیم که از لحاظ شناختی سالم بودند و دریافتیم مصرف اسیدهای چرب امگا۳ پیش از شروع زوال شناختی برای بیماران قلبی مفیدست.»
اسیدهای چرب امگا۳ به تشکیل غشاءهای سلولی در کل بدن کمک می نماید و نقش مهمی در عملکرد قلب دارد. بدن برای عملکرد خود به اسیدهای چرب امگا۳ نیاز دارد، اما آنها را نمی سازد. تنها راه دریافت اسیدهای چرب امگا۳ مصرف مواد خوراکی نظیر ماهی، روغن های گیاهی، مغزیجات آجیلی، دانه کتان و سبزیجات پهن برگ یا مصرف مکمل های حاوی روغن ماهی است.
بیماری عروق کرونر شایع ترین نوع بیماری قلبی است که به سبب تجمع چربی، کلسترول و سایر مواد در درون دیواره های عروق کرونر که تامین کننده خون قلب هستند، ایجاد می شود.
مطالعات قبلی نشان داده اند که بیماری عروق کرونر فاکتور پرخطر مبتلاشدن به زوال عقل است. این باور وجود دارد که بیماری قلبی سبب کاهش جریان خون به مغز می شود.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.