سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد ابتلای ۲۳۰۰ کهگیلویه و بویراحمدی به بیماری آنفلوآنزا، مرگ ۴ نفر

به گزارش یسکافه ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از ابتلای حدود ۲۳۰۰ نفر به بیماری آنفلوآنزا و مرگ ۴ نفر در این استان اطلاع داد.

«محمدمهدی بانشی» در گفتگو با خبرنگار ایسنا، اضافه کرد: وضعیت بیماران و بستری مبتلایان بیماری آنفلوآنزا در این استان نسبت به چند هفته قبل کمتر شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال نسبت به سال های قبل افزایش پیدا کرد، اظهارکرد: دارو به اندازه کافی در استان وجود دارد و در اختیار بیمارستان ها و پزشکان عفونی در بیمارستان ها قرار داده می شود و در داروخانه ها عرضه نمی گردد تا طبق نظر پزشک تجویز و مصرف شوند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در این استان حدود ۲۳۰۰ نفر مبتلا به شبه آنفلوانزا داشته ایم که از این تعداد ۳۷۷ نفر در بیمارستان ها بستری شده اند.

بانشی با اشاره به اینکه از مجموع افراد بستری در بیمارستان ها، ۱۷۶ نفر زن و ۱۹۱ نفر مرد بودند، خاطرنشان کرد: از ۷۰ نفر بستری نمونه برداری داشته ایم که ۳۵ مورد مثبت بوده است.

وی افزود: ۴ نفر از مبتلایان به آنفلوآنزا در این استان به علت کهولت سن و بیماری های زمینه ای همچون چاقی، دیابت و ضعیف بودن ایمنی بدن فوت کردند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد به مردم استان و مبتلایان به آنفلوآنزا سفارش کرد؛ از دست دادن، روبوسی و حضور در جمع خود داری کنند، موقع عطسه با دستمال جلوی دهان خویش را بگیرند، دستمال استفاده شده خویش را در سطل سربسته بیندازند و دست های خویش را مرتب شستشو دهند.

بانشی با اشاره به اینکه مبتلایان به آنفلوآنزا در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند، بیان کرد: دانش آموزان و دانشجویان در صورتیکه به آنفلوآنزا مبتلا شدند در مدرسه و دانشگاه حاضر نشوند تا از مبتلا شدن سایر دانشجویان و دانش آموزان جلوگیری شود.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.