طرح دولت مجارستان برای درمان رایگان نازایی

یسکافه: دولت مجارستان در قالب طرح افزایش نرخ زاد و ولد در این کشور، مسئولیت اداره شش کلینیک نازایی را که قبل از این در اختیار بخش خصوصی بوده بدست می گیرد و بنابر اعلام مقامات این کشور، تصمیم تازه از شروع ماه آینده میلادی به اجرا در خواهد آمد.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، دولت مجارستان که پیشبرد سیاست های ضدمهاجرتی را در دستور کار دارد، می کوشد بی آنکه مهاجرت را تشویق کند نرخ زاد و ولد را در این کشور بالا ببرد. قبل از این “ویکتور اوربان”، نخست وزیر این کشور، اعلام نموده بود که دولت مالیات خانواده های بزرگ را می کاهد تا شاهد رشد نرخ زاد و ولد در این کشور باشد.
در این راستا “نواک کاتالین”، وزیر کشور مجارستان گفته است که هزینه های دارو و درمان نازایی در این کشور از این پس رایگان خواهد بود.
بنابر گزارش یورونیوز، همچون تدابیری که دولت ویکتور اوربان برای افزایش جمعیت اتخاذ نموده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– بانوانی که بیشتر از چهار فرزند بدنیا بیاورند از معافیت مالیاتی عمده برخوردار خواهند شد.
– اعطای وام های کم بهره بالای ۳۰ هزار یورویی برای بانوانی که برای نخستین بار در زیر ۴۰ سال ازدواج می کنند. یک سوم بدهی های این زنان به بانک ها نیز بخشیده خواهد شد.
– بعد از تولد فرزند دوم، دولت مبلغ ۳۱۵۰ یورو به وام مسکن خانواده می افزاید. پس از فرزند سوم ۱۲۸۵۰ یورو و به ازای هر فرزندی که بعد از سومین فرزند متولد شود ۳۱۵۰ یورو به بودجه وام خانواده افزوده خواهد شد.
– شمار گهواره های مهدکودک های مجارستان تا سال ۲۰۲۲ میلادی به ۲۱ هزار افزایش پیدا خواهدنمود.

میزان کلی باروری مجارستان در مقایسه با اروپا
بنابر اعلام کمیسیون اتحادیه اروپا، هر زن اروپایی به طور میانگین برای بقای نسل باید دو فرزند بدنیا بیاورد. این در حالیست که الان میزان کلی باروری در قاره اروپا چیزی کمتر از یک و نیم ثبت شده است و در این میان مجارستان با میانگین ۱.۴۵ یکی از نرخ های پایین و آگهی دهنده اروپا شمرده می شود.
فرانسه با نرخ ۱.۹۲ و سوئد با ۱.۸۸ به رغم کسب بهترین رتبه ها در اروپا، همچنان از استانداردهای این منطقه پایین تر هستند.

منبع:

برچسب ها:,

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.