به روز رسانی می شود؛ فردا تمام مدارس استان قم تعطیلست

یسکافه: ایسنا/قم باتوجه به خبر روز گذشته در خصوص تایید بیماری کرونا در استان قم و هشدارهایی که در این زمینه به مردم داده می شود رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر کیانوش جهانپور از وجود کرونا در شهر اراک نیز آگاهی داد وی باتوجه به اهمیت موضوع علاوه بر اعلام خبر در توئیتی از آمار پنج نفر مبتلا به کرونا خبرداد همین طور علی ربیعی سخنگوی دولت در توییتر نوشت ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا تشکیل می شود. هنوز جلسات درباره این بیماری در استان ادامه دارد تا علاوه بر ستاندن تصمیمات درست و بموقع، جریان اطلاع رسانی به مردم ادامه داشته باشد.
وزیر آموزش و پرورش خبر داد: تعطیلی تمام مدارس قم در روز شنبه
وزیر آموزش و پرورش همزمان با انتشار خبر فوت دونفر بر اثر مبتلاشدن به کرونا ویروس از تعطیلی تمام مدارس استان قم در روز شنبه آگاهی داد.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی با بیان این که از لحظه اعلام این خبر در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت هستیم، اضافه کرد: با آقای نمکی نیز صحبت کردیم و تمام پروتکل ها و تشریفات اعلام شده از طرف این وزارتخانه را دنبال می نماییم. هم چنین در صورت نیاز به تعطیلی مدارس یا نصب تجهیزات خاص برای پیش گیری از شیوع این بیماری در مدارس نیز کلیه اقدامات را در دستور کار خواهیم داشت.
به گفته حاجی میرزایی در صورت اعلام وزارت بهداشت برای لزوم تعطیلی مدارس در کشور این اقدام از طرف آموزش و پرورش صورت خواهد گرفت.
وی در ادامه درباب تعطیلی مدارس در روز شنبه به دنبال انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز اظهار نمود: روز شنبه در خیلی از مدارسی که حوزه انتخابی هستند به علت ادامه شمارش آراء عملا امکان دایر بودن وجود ندارد. این مساله تنها درباب مدارسی است که شمارش آرای آنها به طول بینجامد و در مورد تمام شعب رای گیری نیست.
وی درباب زمان تعطیلی مدارس درانتها سال نیز اشاره کرد: باتوجه به تعطیلات ناخواسته ای که طی این مدت اتفاق افتاده است مدارس تا آخرین روز کاری دایر هستند و دانش آموزان باید برای جبران عقب ماندگی های سال تحصیلی جاری در مدارس حضور پیدا کنند. هم چنین پیشنهاد دادیم ساعاتی به تدریس روزانه افزوده شود، چونکه مدت زمان اختتام سال محدود خواهد بود و بیش از اندازه معینی امکان ادامه کار را نداریم.
ربیعی: ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا تشکیل می شود
لازم به توضیح است علی ربیعی، سخنگوی دولت باتوجه به اهمیت بیماری کرونا در توییتر نوشت:
«بنا به دستور رئیس جمهور ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در وزارت بهداشت با حضور وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشکی، کشور، گردشگری، راه و شهرسازی، سخنگوی دولت و نماینده ستادکل نیروهای مسلح تشکیل می شود. سایر دستگاه های اجرایی بنا به لزوم در جلسه شرکت می کنند.
دولت از شروع شیوع کرونا در چین، در چند جلسه موضوع را بررسی و تصمیمات مقتضی در مرزها اتخاذ و وزارت بهداشت با حساسیت تمام موضوع را رصد و اقدامات لازم را صورت داده بود.
اکنون که علایمی مشاهده شد نیازمند اقدامات جامع تر و همکاری همه شهروندان هستیم.
دولت با حساسیت کامل و با تمام توان همه اقدامات لازم راانجام خواهد داد. از هموطنان انتظار همکاری و توجه به سفارش های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می رود.»
وزارت بهداشت اعلام نمود: تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در قم و اراک
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباب آخرین وضعیت بیماری کرووید۱۹(کروناویروس) در کشور اظهار داشت: برمبنای شواهد آزمایشگاهی، ابتلای سه نفر از بیماران بستری در قم و اراک به کرووید۱۹ تایید شده و بیماران مذکور هم اکنون در بیمارستان تحت مراقبت قرار دارند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور، اظهار داشت: تا بامداد امروز(پنجشنبه ۱ اسفند ۹۸) آزمایشات از ابتلای دو مورد جدید در قم و یک مورد در اراک به کرووید۱۹ حکایت دارد، هر سه بیمار تابعیت ایرانی داشته و فرد مبتلا در اراک نیز ساکن قم و از همکاران پزشک ما است. با احتساب این موارد تعداد مبتلایان کرووید۱۹ تایید شده در کشور به پنج نفر می رسد.
وی اضافه کرد: در این رابطه امروز بامداد نشست قرارگاه مقابله با کروناویروس با حضور وزیر بهداشت و معاونین این وزارتخانه و ارتباط ویدیویی با روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور انجام شد و موضوعاتی همچون ساختار پیشگیری، شناسایی و مدیریت این بیماری و هم چنین آمادگی مراکز فوریت های پزشکی و تیم های واکنش سریع، آمادگی تخت های بیمارستانی، آموزش همگانی و پروتکل بهداشتی پیشنهادی برگزاری انتخابات دوم اسفند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رییس کمیته روابط عمومی قرارگاه مقابله با کروناویروس تصریح کرد: با دستور وزیر بهداشت، مرخصی تمامی روسا و معاونین دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور تا اطلاع ثانوی لغو و مقرر شد که تمامی ماموریت های خارج از کشور نیز از دستور کار، بیرون رود.
دکتر جهانپور افزود: پیشنهاد محدود کردن موقت رفت و آمد به حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، مسجد جمکران و سایر اماکن زیارتی و محال تجمع در شهر قم، ارائه شده و امیدواریم که با پیگیری و ابلاغ استانداری قم، این مساله عملیاتی شود.
بنابر اعلام پایگاه خبری وزارت بهداشت، وی اشاره کرد: سفارش وزارت بهداشت، لغو اردوهای سیاحتی و زیارتی دانشجویی و دانش آموزی و همین طور لغو تمامی سمینارها و همایش ها در شهر قم تا اطلاع ثانوی است و این مساله به اطلاع نهادهای ذیربط رسیده است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در مورد انتخابات دوم اسفند و برگزاری شکوهمند آن در سراسر کشور، اظهار داشت: ملاحظه خاصی دراین زمینه وجود ندارد و پیشنهادات و سفارش های پیشگیرانه و بهداشتی برای برگزاری انتخابات در سراسر کشور و خصوصاً حوزه انتخابیه قم، به اطلاع ستاد انتخابات کشور رسیده و وزارت کشور ضمن استقبال، این موارد را در دستور کار خود قرار داده است.
جلسات سخت و فشرده مسئولان در قم درباب تعیین وضعیت استان در شرایط حساس کنونی در حال برگزاری است.
پس از شیوع بیماری کرونا و مثبت اعلام شدن نمونه های تایید شده از طرف مقامات علوم پزشکی و وزارت بهداشت، از غروب روز گذشته جلسات سخت و فشرده مدیران استان و معاون وزیر بهداشت درباب کنترل این بیماری برگزار شده است.
دو بیمارستان در قم برای قرنطینه مبتلایان به این بیماری اختصاص یافته است. کوشش های پیشگیرانه و کنترلی و نشر این مباحث و مطالب از طرف رسانه ها و شبکه های اجتماعی، تعطیلی مدارس و دانشگاه های استان در روز پنجشنبه، ورود گسترده ماسک به قم، کوشش برای خالی کردن مناطق پرتردد و… همچون اقدامات سریعی بود که دراین زمینه انجام شد.
در همین رابطه شایعه های بسیاری در خصوص تعویق انتخابات در قم، تعطیلی گسترده مدارس و دانشگاه ها و حتی قرنطینه شدن کامل شهر قم در فضای مجازی دست به دست و نقل به نقل می شد که همین مسایل موجب شد که ستاد بحران زیستی استان قم با حضور مدیران ارشد ملی و استانی اجرا شود.
اعلام دیشب استاندار قم در خصوص عدم اظهار نظر هریک از مدیران در این خصوص غیر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی موجب شد که اخبار به شکل کاملا قطره چکانی به رسانه ها تزریق شود. تصمیمات مهم الان در جلسات استانداری در حال اتخاذ است که به محض اطلاع از این تصمیمات نتایج به اطلاع عموم می رسد.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.