مطالعه محققان آلمانی نشان می دهد؛ خوردن صبحانه مفصل و شام سبک به کاهش وزن کمک می نماید

یسکافه: مطالعه جدید نشان داده است خوردن صبحانه مفصل از چاقی و قندخون بالا پیشگیری می کند.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر، یافته های محققان دانشگاه لوبک آلمان نشان داده است بدن در زمان بامداد بهتر قادر به فرآوری مواد خوراکی است.
به گفته محققان، بدن ما به هنگام هضم غذا برای جذب، هضم، انتقال و ذخیره مواد مغذی، انرژی تولید می کند. به این فرایند، «ترموژنز ناشی از رژیم غذایی»، گفته می شود که معیاری برای ارزیابی نحوه عملکرد متابولیسم بدن بوده و برپایه وعده زمانی مصرف غذا متفاوت می باشد.
«جولیان ریچتر»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «نتایج ما نشان داده است وعده غذایی صرف شده در زمان صبحانه، بدون توجه به میزان کالری موجود در آن، دو برابر همان میزان وعده غذایی صرف شده در وعده شام، ترموژنز ناشی از رژیم غذایی تولید می کند.»
حال نتایج یک مطالعه جدید از آن حکایت می کند که خوردن صبحانه کامل سوزاندن کالری در بدن شخص را به صورت قابل توجهی بالا می برد. برپایه یافته های جدید، وعده غذایی صبحانه، صرف نظر از میزان کالری آن، دو برابر بیشتر از وعده غذایی شام ترموژنز ناشی از رژیم غذایی طلب می کند. این یافته ها در مورد همه افراد صدق می کند و نشان از اهمیت بالای مصرف صبحانه می دهد.
محققان با مطالعه ۱۶ مردی که در طول سه روز صبحانه کم کالری و شام پرکالری و برعکس مصرف می کردند دریافتند مصرف میزان کالری یکسان منجر به افزایش ۲.۵ برابری ترموژنز ناشی از رژیم غذایی در وعده بامداد می شود.
همچنین مطالعات نشان داد صبحانه کم کالری باعث افزایش اشتها، بویژه شیرینی جات می شود.
محققان سفارش می کنند افراد مبتلا به چاقی و همینطور افراد سالم به منظور کاهش وزن و جلوگیری از بیماری های متابولیکی، صبحانه مفصل و شام سبک بخورند.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.