نتایج پژوهش ها نشان می دهد؛ نوشابه های شیرین قندی برای قلب مضر هستند

یسکافه: مطالعه جدید نشان میدهد نوشابه های قندی با ایجاد اختلال در میزان کلسترول و تری گلیسیریدها سبب افزایش خطر بیماری قلبی و سکته می شوند.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر، بگفته پژوهشگران دانشگاه تافتس بوستون آمریکا، نوشیدن بیش از یک قوطی نوشابه قندی یا آبمیوه در روز برای سلامت قلب و عروق خوب نیست.
«نیکولا مک کئون»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «شواهد زیادی نشان میدهد که بین مصرف نوشابه های قندی و تأثیرات مضر بر سلامت ارتباط وجود دارد.»
به گفته پژوهشگران، نوشیدنی های نظیر نوشابه های گازدار، نوشابه های ورزشی و نوشیدنی های با طعم میوه بزرگ ترین منبع مواد قندی افزودنی هستند.
تیم تحقیق دریافت نوشیدن بیش از یک قوطی نوشابه قندی در روز با ۵۳ درصد احتمال بیشتر تری گلیسیرید بالا و ۹۸ درصد احتمال بیشتر پایین بودن کلسترول خوب HDL مرتبط می باشد.
یافته های این مطالعه مربوط به حدود ۶۰۰۰ شرکت کننده است که به طورمیانگین بیش از ۱۲ سال بین سال های ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۴ تحت نظر بودند.
مک کئون در ادامه می افزاید: «نتایج ما بیان کننده این مطلب است که محدودکردن و حتی حذف نوشابه های قندی ممکنست ایده خوبی برای افرادی باشد که خواستار حفظ میزان نرمال کلسترول و تری گلیسیریدشان هستند.»

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.