ادامه غربالگری کرونا در مبادی شهرهای استان مرکزی

به گزارش یسکافه مرکزی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی با اشاره به اینکه هلال احمر از ۱۰ روز پیش غربالگری و پایش را در ورودی و خروجی شهرها آغاز نموده و اینکار از روز گذشته با حضور سایر ارگان ها ادامه یافته است، اظهار داشت: مقرر شده که استان از پذیرش مسافر اجتناب کند که جلوگیری از ورود مسافرین توسط نیروی انتظامی انجام می شود.
محمد محمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: باتوجه به هماهنگی انجام شده در سطح وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر، مقرر شد در ورودی ها و خروجی های شهرها اکیپ های غربالگری مستقر شوند که در این اکیپ ها علاوه بر هلال احمر نیروهایی از مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی نیز حضور دارند.
وی با اشاره به اینکه این طرح از روز گذشته به صورت جدی تر پیگیری می شود، اضافه کرد: در این طرح غربالگری و تب سنجی انجام شده و افراد مشکوک شناسایی و برای ادامه روند و پیگیری درمان به مرکز بهداشت معرفی خواهند شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی اشاره کرد: هم اکنون ۲۱ ایستگاه و پایگاه در سراسر استان فعال می باشند که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته این ایستگاه ها به ۲۴ پایگاه افزایش پیدا خواهدنمود.
محمدی با اشاره به اینکه در هر پایگاه ۴ نفر از نیروهای هلال احمر مستقر هستند، اظهار داشت: البته غربالگری و تب سنجی در مبادی شهرها توسط هلال احمر از ۱۰ روز پیش شروع شده اما این مبادرت به صورت رسمی و با حضور سایر ارگان ها از روز گذشته شروع شده و به طور قطع تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد، همین طور در صورت ضرورت تا زمان از بین رفتن قطعی ویروس کرونا طرح غربالگری ادامه پیدا خواهدنمود.
وی افزود: این طرح حدودا جایگرین طرح های امداد و نجات و ایمنی سلامت نوروزی است و مقرر شده که استان از پذیرش مسافر اجتناب کند که جلوگیری از ورود مسافرین توسط نیروی انتظامی انجام می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی درباب فعالیت خیرین استان نیز بیان کرد: یکی از خیران استان تابحال ۲۰۰ میلیون تومان محلول ضدعفونی سطوح در اختیار هلال احمر قرار داده است که رد بطری های یک لیتری بسته بندی می شود.
محمدی با اشاره به اینکه بطری های مورد استفاده نیز توسط خیران خریداری شده و در مجموع تابحال حدود ۵۰۰ میلیون تومان از طرف خیران کمک صورت گرفته افزود: تابحال ۲۰۰هزار بطری یک لیتری به صورت رایگان در سطح استان توزیع شده و هدفگزاری توزیع یک میلیون بطری یک لیتری در دستور کار قرار دارد. این اقدام خیران استان مرکزی در امتداد مبارزه با ویروس کرونا در کشور بی نظیر بوده است.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.