ذوالفقاری بیان کرد جزئیات طرح فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش یسکافه رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، جزئیات طرح مقابله با زنجیره انتقال کرونا را شرح داد.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری در تشریح طرح “فاصله گذاری اجتماعی” تصریح کرد: با عنایت به انتشار کرونا در کشورهای دنیا، اقدامات بسیاری در سرتاسر جهان در حال انجام می باشد و در کشور ما هم اقدامات زیادی برای پیشگیری و درمان انجام گرفته و برخی از کادر درمانی کشور به شهادت رسیده اند.
وی اظهار داشت: هم اکنون بسیج همگانی در سرتاسر کشور برای مقابله با کرونا تشکیل شده و امیدواریم از ظرفیت همه مردم در این خصوص استفاده گردد.
ذوالفقاری افزود: در این مدت بخش زیادی از مردم همکاری کردند، اما عده ای ظاهرا جدی نگرفته اند و احتیاج به قاطعیت بیشتری است تا زنجیره انتقال این بیماری قطع شود.
وی تصریح کرد: اطلاعات نشان داده است هنوز به قله نرسیدیم و سیر بیماری، کاهش را نشان نمی دهد ازاین رو همه باید همکاری نماییم.
ذوالفقاری اظهار داشت: طرحی که امروز اعلام و اجرایی می شود، بنا بر اجماع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همه نهادهای کشور و تایید دولت و رئیس جمهور، تدوین شده است.

وی اظهار داشت: صرفا به افراد ساکن شهرها اجازه ورود داده می شود، یعنی سفر ممنوع می باشد. کسانی که در مسافرت هستند باید سریعتر به خانه برگردند و کسانیکه در محل سکونت خود هستند سفر نروند، چون اجازه ورود به شهرها را ندارند.
وی اضافه کرد: دو رقم اول کد ملی اشخاص، پلاک خودرو، بیمه و… نشان دهنده این است که افراد ساکن این شهر هستند یا نه ؟ در ورودی شهرها بررسی می شود البته اشخاصی که محل سکونتشان در شهر دیگر و محل کارشان جای دیگر است با کارت شناسایی تردد خواهند کرد.
ذوالفقاری اظهار داشت: اگر خودرو ها به شهرهایی که ساکن نیستند سفر کنند، اجازه ندارند وارد شهر شوند، اگر غیرقانونی وارد شهر شوند، خودرو تا یک ماه توقیف و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر کشور اضافه کرد: ادامه تعطیلی دانشگاه ها، مدارس، پارک ها، بوستان ها و مراکز ورزشی در این طرح پیشبینی شده است.
ذوالفقاری خاطرنشان کرد: محدودیت تردد در خطوط ریلی، خطوط هوایی و پایانه های مسافربری ادامه خواهد داشت.
رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا اظهار داشت: گروهی از اصناف باید به صورت صددرصد باز باشند تا خدمات مایحتاج عمومی مردم را تأمین کنند و مردم در این خصوص نگران نباشند.
معاون وزیر کشور اضافه کرد: برخی گروه های اصناف تا آخر طرح تعطیل خواهند بود.
معاون وزیر کشور درباره اصناف متخلف هم اظهار داشت: اصناف متخلف که به قانون توجه نکنند، به مدت یک ماه پلمپ می شود. برگزاری هر گونه مراسم شامل رسمی و غیررسمی که منتهی به تجمع و انتشار بیماری می شود ممنوع می باشد.
وی اظهار داشت: فعالیت ادارات و دستگاه های دولتی بر مبنای بخشنامه ریاست جمهوری با حداکثر دورکاری و حداقل حضور کارکنان در ادارات انجام می شود.
رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا افزود: هم اکنون بخش زیادی از کارمندان چیزی حدود ۲ میلیون نفر مثل مدارس و مراکز آموزشی تعطیل می باشد، اما وزارت بهداشت کادر درمانی و انتظامی همچنان فعالند.
معاون وزیر کشور تصریح کرد: مردم جدی بگیرند همه دادستان های سراسر کشور و شوراهای تأمین استان در اجرای طرح نظارت دارند.
وی اضافه کرد: برگزاری هرگونه مراسم رسمی و غیر رسمی که محل تجمع افراد باشد لغو می شود، رهبر انقلاب هم با عنایت به تاکیدات بر رعایت مسائل بهداشتی داشتند سفر به مشهد را لغو کردند.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.