چرا آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در ایتالیا بالاتر از ایران است؟

یسکافه: مرکز مبارزه با شایعات سایبری به این ابهام که چرا آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در ایتالیا بالاتر از ایران است، پاسخ داد.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، بنابر اعلام مرکز مبارزه با شایعات سایبری، مدتی است برخی کانال های تلگرامی و صفحات توییتری و اینستاگرامی که عموما هم وابستگی هایی به بعضی گروه های معارض با انقلاب اسلامی دارند، با مقایسه آمار بالای تلفات ناشی از کرونا در ایتالیا با ایران، با انتشار شایعاتی، مدعی می شوند که ایتالیا بدون پنهان کاری، آمار مرگ و میر را صحیح اعلام می کند، اما دولت ایران، مشغول پنهان کاری ست و آمار را با صداقت اعلام نمی کند.
در ادامه مروری کوتاه می نماییم بر دلیلهای آمار مرگ و میر بالای ایتالیا در اپیدمی کرونا
۱. کمبود شدید دستگاه های تنفسی و امکانات بهداشتی کنترل و درمان کروناویروس:
بر طبق گزارش های خبری انتشار یافته در رسانه های ایتالیایی، در طول سه هفته گذشته که شناسایی نخستین نمونه مبتلاشدن به کرونا در ایتالیا می گذرد تا امروز که این کشور رتبه دوم در میزان بالای مبتلایان را به خود اختصاص داده، سیستم پزشکی ایتالیا از تعداد بیماران اشباع شده و با کمبودهای جدی در امکانات پزشکی و درمانی مواجه می باشد.
چند روز پیش، نشریه نیویورک تایمز با انتشار گزارشی از وضعیت نظام پزشکی و سلامت ایتالیا، از کمبود شدید دستگاه های تنفسی لازم برای درمان بیماران مبتلا به کرونا آگاهی داد و به نقل از یکی از مقامات مدیریت شهری در ایتالیا نوشت: پزشکان مجبورند تصمیم بگیرند که خیلی از بیماران مسن را به سبب تعداد بالای مبتلایان و کمبود امکانات درمان نکنند.
همین طور یکی از مقامات بهداشت و درمان ایتالیا نیز اظهار داشت که گروه پزشکی تحت امر وی، دستورالعمل هایی تهیه کرده که مخصوص دوران جنگ است و در آن ذکر شده است که مراقبت های فوری و امکانات درمانی به بیماران با بیشترین شانس درمان تعلق می گیرد و این افراد در اولویت هستند.
۲. بحرانی به اسم جمعیت مسن ایتالیا و میانگین سنی بالای مبتلایان:
بر طبق اطلاعات پزشکی منتشرشده درباره ویروس کرونا، یکی از خطرناک ترین گروه های اجتماعی که در معرض مبتلاشدن به این ویروس قرار دارند و در صورت ابتلا، احتمال فوت آنان بسیار بیش از بقیه است، سالمندان هستند.
طبق آمارهای منتشرشده توسط دولت ایتالیا هم، میانگین سنی مردم ایتالیا ۴۴ سال است که رتبه دوم را میانگین سنی بالا در میان کشورهای دنیا دارد و در واقع ایتالیا با بحرانی به نام جمعیت مسن و سالمند مواجه می باشد.
به گزارش نشریه بلومبرگ، میانگین سنی افراد آلوده به کرونا در ایتالیا ۶۳ سال و میانگین سنی جانباختگان این بیماری در این کشور، ۷۹.۵ سال است. همین طور حدود ۹۹ درصد از مبتلایان به بیماری های زمینه ای همچون فشارخون بالا، دیابت و بیماری های قلبی گرفتار بوده اند.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.