آخر عملیات غربالگری و تب سنجی مسافران نوروزی در ورودی و خروجی استان ها

به گزارش یسکافه رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به پایان عملیات غربالگری و تب سنجی مسافران نوروزی در ورودی و خروجی استان ها اظهار داشت: از ۲۷ اسفند سال قبل تا ساعت ۱۶ روز ۱۴ فروردین ۹۹، به ۲۱میلیون و ۶۴۰هزار و ۸۶۱نفر خدمات غربالگری و تب سنجی عرضه شد.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، مرتضی سلیمی درباره اجرا طرح غربالگری و تب سنجی در ورودی و خروجی استان ها، اظهار داشت: با عنایت به شرایط حساس و تردد بیش از اندازه مردم و مسافرین به شهرهای شمالی کشور اجرای طرح غربالگری و تب سنجی در کشور شروع شد.
وی اضافه کرد: در این طرح نیروهای عملیاتی هلال احمر برپایه وضعیت استان ها در بیشتر از ۸۵۱ پست موقت در ورودی و خروجی شهرها، ایستگاه قطار و فرودگاه ها برای کنترل مسافرین و شناسایی افراد مشکوک به کرونا فعالیت کردند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح غربالگری و تب سنجی از ۲۷ اسفندماه به صورت ویژه در ۱۳ استان کشور که در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مصوب شده بود، افزود: با استقرار ۳۹۴ پست موقت که در هر پست ۴ نفر نیروی آموزش دیده از نجاتگران، اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی تا آخر روز ۱۴ فروردین مبادرت به بررسی سلامت مسافرین و ارجاع افراد مورد احتیاج به درمان، به نیروهای بهداشت و درمان شد و این طرح با هماهنگی استانداری ها و همکاری دانشگاه های علوم پزشکی، نیروی انتظامی، پلیس راهور، راهداری و ضابطین قوه قضائیه انجام شد.
وی درباره تعداد افراد کنترل شده در طرح غربالگری و تب سنجی جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: در طول اجرای طرح ۲۱ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۸۶۱ نفر غربالگری شدند که بیشترین افراد کنترل شده با تعداد یک میلیون و ۶۵۳ هزار و ۷۹۴ نفر مربوط به روز ۷ فروردین ماه با کنترل سرنشینان ۷ میلیون ۷۱۸ هزار و ۸۴ خودرو انجام شد.
به گفته سلیمی، ۱۴ هزار و ۳۰۲ نفر از سرنشینان خودرو ها که مورد غربالگری و تب سنجی قرار گرفتند دارای علایم تب بالا و مشکوک به مبتلا شدن به بیماری کرونا بودند که یک هزار و ۶۹۰ نفر با علایم تب بالا و بیماری در روز سوم فروردین ماه به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.
وی با اشاره به فعالیت ۴ هزار و ۹۳۰ نفر در هر روز در پست های غربالگری و تب سنجی هلال احمر در استان های مختلف کشور، اضافه کرد: در مجموع از ۹۵ هزار و ۳۷۱ نفر روز نیروی امدادی برای اجرای طرح ملی غربالگری و تب سنجی هموطنان با به کارگیری ۱۵ هزار و ۲۷۸ دستگاه روز خودرو استفاده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره پست های فعال در ۱۳ استان ویژه کشور، ۳۹۴ پست غربالگری در استان های تهران، قزوین، خراسان رضوی، گیلان، گلستان، مازندران، قم، مرکزی، اصفهان، سمنان، همدان، البرز و لرستان، تصریح کرد: در مجموع ۱۰ میلیون ۶۷۸ هزار و ۳۲ نفر در پست های غربالگری این ۱۳ استان غربالگری شدند و ۹ هزار و ۵۱۰ نفر از این افراد برای ادامه روند درمان به مراکز درمانی ارجاع داده شدند. بعلاوه ۲ هزار و ۳۵۰ نفر روز نیروی امدادی در پست ها وظیفه غربالگری و تب سنجی هموطنان را بر عهده داشتند.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.