یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: مردم مطمئن باشند با اهدای خون کرونا نمی گیرند

به گزارش یسکافه یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با درخواست از مردم برای اهدای خون اظهار داشت: خیال مردم راحت باشد که با اهدای خون کرونا نمی گیرند؛ چون در مراکز مربوطه پروتکل های بهداشتی به دقت رعایت می شود.
بشیر خالقی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: مردم همواره در اهدای خون همراهی لازم را داشته اند اما پس از انتشار کرونا این مورد تحت تأثیر قرار گرفت؛ بنابراین لازم است سازمان انتقال خون از راه رسانه ها به خصوص صدا و سیما در اینباره اطلاع رسانی کرده و به مردم این اطمینان را بدهد که در مراکز مربوطه پروتکل های بهداشتی رعایت می شوند.
وی ادامه داد: بطور قطع در شرایط فعلی اهدای خون لازم است و انتظار ما از مردم همراهی چون گذشته می باشد البته که باید سازمان انتقال خون از راه رسانه ها این اطمینان را به مردم بدهد که با اهدای خون کرونا نمی گیرند چون اساسا کرونا ربطی به اهدای خون ندارد.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اگر فاصله گذاری مناسب در مراکز انتقال خون رعایت شود بطور قطع کسی کرونا نخواهد گرفت؛ کما این که در این مراکز هم پرستاران حاضر با ماسک و دستکش و رعایت پروتکل های بهداشتی از مردم خون می گیرند بطور قطع کسی که کرونا دارد در آن مرکز پذیرش نمی شود؛ پس مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند و همچون گذشته برای اهدای خون همراهی کند.

برچسب ها:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.