احتیاج به ۱۳۰ هزار نیروی انسانی در حوزه سلامت

به گزارش یسکافه معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: ظرفیت هایی که در دولت یازدهم و دوازدهم بوجود آمد کمک بزرگی به حل بحران کرونا در کشور کرد. در این مدت ۱۴۸۶ پروژه عمرانی با حدود ۳۶ هزار تخت ساخته شد و یا در حال ساخت است.

به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا به نقل از وبدا، دکتر سید کامل تقوی نژاد در نشست معاون اول رئیس جمهوری و معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت، اظهارکرد: حدود ۵۰ درصد از هتلینگ ۵۸۰ بیمارستان دولتی در طول شش سال قبل بازسازی و نوسازی شد. ۸۰۰۰ پروژه بهداشتی در کشور اجرا شد که معادل ۳۰ درصد از ظرفیت فضای فیزیکی حوزه بهداشت است.

وی اضافه کرد: سال قبل در کشور ۳۱ بیمارستان با حدود ۳۳۰۰ تخت بیمارستانی به بهره برداری رسید و ۹۹ پروژه هم سال جاری و سال آینده به بهره برداری می رسد. بعضی از پروژه ها هم در دو ماه اخیر با تسریع در امورشان تکمیل و برای خدمت رسانی به بیماران کووید۱۹ به کار گرفته شدند.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت در ادامه اظهار داشت: هم اکنون ۴۴۵ هزار پرسنل در وزارت بهداشت اشتغال دارند و حدود ۱۳۰ هزار نیروی جدید برای حوزه سلامت نیاز داریم و ۳۳ هزار نفر از آنان مربوط به پروژه هایی است که سال جاری تکمیل و افتتاح می شود.

تقوی نژاد تصریح کرد: آخر سال قبل دستورالعملی ابلاغ گردید که بر مبنای آن، پرداخت اضافه کار و کارانه در بیمارستان های دولتی جدا شد و این نظام پرداخت، عدالت بیشتری دارد و می تواند بخشی از مشکلات موجود پرسنل وزارت بهداشت را حل کند. از طرفی درآمدهای اختصاصی دانشگاه های علوم پزشکی به صورت متوسط ماهانه ۲۰۰۰ میلیارد تومان بود اما در دو ماه گذشته ۷۰ درصد از این درآمدها کاهش پیدا کرد که باید به آن توجه جدی کرد.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.