چگونه با اندوه ناشی از انتشار کرونا کنار بیاییم؟

به گزارش یسکافه بیماری کووید ۱۹ جان تعداد قابل توجهی از مردم جهان را گرفته و خانواده های بسیاری در غم و اندوه از دست دادن عزیزان خود هستند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، فوت یکی از اعضای خانواده یا دوستان نزدیک می تواند همچون مشکل ترین بحران هایی باشد که فرد در طول زندگی تجربه می کند و آگاهی از چگونگی مواجه با این شرایط در بهبود وضعیت روحی و روانی حائز اهمیت می باشد.
صحبت کردن در مورد مرگ با دوستان و اطرافیان و یاد کردن از فردِ از دست رفته می تواند در رویارویی و درکِ بهتر آنچه رخ داده مفید باشد.
در مقابل، نادیده گرفتن و پرهیز از مواجهه با این موضوع، به منزوی شدن و اختلال در روند مقابله با مشکلات روانیِ ناشی از این اتفاق منجر می شود.
در چنین شرایطی امکان دارد فرد با انواع مختلفی از احساسات همچون غم و عصبانیت مواجه شود که در وهله اول باید آنها را بپذیرد.
به قول روانشناسان تمامی این احساسات طبیعی هستند و این نکته اهمیت دارد که فرد بداند چه زمانی گرفتار این احساسات می شود.
معمولا با گذر زمان و صحبت کردن با دیگران این اندوه کم رنگ تر می شود اما درصورتیکه فرد به علت وجود این حالات احساس استیصال و درماندگی داشته باشد لزوم دارد با متخصص مشورت کند تا بتواند با مشکل خود کنار آید و سریعتر به وضعیت عادی بازگردد.
به گزارش هلث دی نیوز، همینطور احساس غم و اندوه می تواند پیامدهایی بر جسم هم داشته باشد. داشتن رژیم غذایی مناسب در این دوران، ورزش کردن و خواب کافی به حفظ سلامت جسم و روان کمک می نماید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.