۱۴۸ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

به گزارش یسکافه سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت کرونا در کشور را شرح داد و اظهار داشت: طی بیست و چهار ساعت گذشته دو هزار و ۴۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۴۸ تن از آنها بستری شدند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، دکتر لاری اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز ۱۴ تیر ۱۳۹۹ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۴۸ مورد بستری شدند.
وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۳۷ هزار و ۸۷۸ نفر رسید.
وی همینطور اظهار داشت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۸ بیمار کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۴۰۸ نفر رسید.
لاری اضافه کرد: خوشبختانه تا کنون ۱۹۸ هزار و ۹۴۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.
وی اشاره کرد: ۳۱۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
لاری افزود: تا کنون یک میلیون و ۷۶۹ هزار و ۵۲۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شست وشوی مکرر دست ها و بخصوص استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل و پرهیز از حضور در تجمعات، اظهار داشت: استان های خوزستان، آذربایجان های غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.
وی همینطور اشاره کرد: استان های تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، البرز و لرستان در وضعیت اخطار قرار دارند.
وی با اشاره به الزامی شدن ماسک از فردا و سفارش به پرهیز از سفر و حضور در تجمع ها، اظهار داشت: روزانه ۱۶۰ هزار نفر در دنیا به کووید ۱۹ مبتلا می شوند که در حقیقت ۶۰ درصد کل مبتلایان در یک ماه اخیر هستند و این نشان میدهد مبتلا شدن به کووید-۱۹ روندی افزایشی در کل دنیا دارد. ازاین رو نقش مردم در مهار و کنترل این بیماری بسیار مهم می باشد.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.