یک عضو سابق کمیسیون بهداشت مجلس: نباید پس از یک سال تجربه، از کرونا گل دقیقه ۹۰ بخوریم

اصفهان یک عضو سابق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به موج چهارم کرونا اظهار داشت: امروز پس از یک سال تجربه و پس از آزمون و خطاهای گوناگون و فراز و نشیب هایی که وجود داشته است، بطور قطع نباید از کرونا گل دقیقه 90 بخوریم.

عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با ایسنا درباب راهکارهای مقابله با موج چهارم کرونا، اظهار نمود: در طول یک سال قبل تجربیات مختلفی در حوزه چگونگی مبارزه با ویروس کرونا کسب شد که تعدادی از این موارد در ابتدای راه توجه تعدادی از دست اندرکاران امور را جلب نمی کرد و به مرور زمان مردم و مسئولان با کسب تجربه بیشتر برای مقابله با کرونا آماده تر شدند.

وی با اعلان اینکه تعدادی از سیاست ها در ابتدای راه خوب نبود که در ادامه تصحیح شد، اضافه کرد: امروز پس از یک سال تجربه و پس از آزمون و خطاهای گوناگون و فراز و نشیب هایی که وجود داشته است بطور قطع نباید از کرونا گل دقیقه ۹۰ بخوریم. این گل نخوردن مشروط بر این است که تمام نکاتی که برای پیش گیری از یک بیماری که بمراتب جهش یافته تر از ویروس قبلی است رعایت شود.

این نماینده سابق مجلس اظهار داشت: تجربه ای که در یک سال قبل کسب کردیم می تواند کمک کننده باشد. بدین سبب باید از هرگونه ساده انگاری پرهیز و نه فقط پروتکل های بهداشتی رعایت، بلکه باید تشدید شوند. اگر این اتفاق رخ دهد می توانیم از شیوع کرونای انگلیسی جلوگیری نماییم. یکی از مواردی که بیماریهای ویروسی را تشدید می کند تجمعات و مراودات افراد با یکدیگر است.

پوربافرانی اشاره کرد: مکان های مختلف باید دارای سیستم تهویه مناسب باشند و افراد در یک مکان ثابت نباید جمع شوند. وقتی اجتماعی شکل می گیرد ممکنست برخی افراد پروتکل ها را رعایت نکنند بدین سبب هر یک از افراد جامعه بعنوان یک وظیفه باید ماسک بزنند و علاوه بر این ها باید از رفت و آمدهای غیر ضرور پرهیز شود.

وی افزود: بر فرض که یک منطقه سفید هم باشد، دلیل نمی گردد که پروتکل ها رعایت نشود و محدودیت ها یک دفعه برداشته شود.

این نماینده سابق مجلس با اعلان اینکه پیشرفت های خوبی در تولید واکسن کرونا داشته ایم، اظهار داشت: تولید واکسن مراحل مختلفی دارد و باید آزمایش های مخصوص را پشت سر بگذارد. واکسن به تنهایی نمی تواند مشکلات را حل کند و تنها در کنار موارد دیگر باید مورد استفاده قرار بگیرد تا زمانی که بطور کامل ویروس ریشه کن شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *