محققان عنوان می کنند؛ رژیم غذایی گیاهی به کاهش شدت بیماری کووید ۱۹ کمک می نماید

به گزارش یسکافه تحقیقات جدید نشان داده است که رژیم غذایی گیاهی امکان دارد به کاهش شدت بیماری کووید ۱۹ کمک نماید.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر به نقل از هلث دی، طرفداران رژیم های گیاهی معتقدند که آنها می توانند خطر بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی را کاهش دهند و به محیط زیست کمک کنند.
محققان مشاهده نمودند یک رژیم غذایی گیاهی با ۷۳ درصد احتمال پایین ابتلاء به کووید ۱۹ متوسط تا شدید همراه بود. اما رژیم غذایی گیاهی حاوی ماهی و فاقد گوشت، با ۵۹ درصد احتمال پایین ابتلاء به این بیماری مرتبط بود.
بر اساس این مطالعه، در مقایسه با کسانی که رژیم گیاهی داشتند، کسانی که رژیم کم کربوهیدرات و پروتئین داشتند تقریباً چهار برابر با احتمال ابتلاء به کووید ۱۹ در حد متوسط تا شدید روبرو بودند.
دکتر «سارا سیدلمان»، سرپرست تیم تحقیق از مرکز بهداشت استمفورد در کنتیکت آمریکا، در اینباره می گوید: «نتایج ما نشان داده است که امکان دارد یک رژیم غذایی سالم غنی از مواد مغذی برای محافظت در مقابل کووید ۱۹ شدید مؤثر باشد.»
رژیم های گیاهی حاوی مقدار بالا سبزیجات، حبوبات و آجیل و مقدار کم مرغ و گوشت قرمز و فرآوری شده هستند.
محققان خاطرنشان کردند که رژیم های گیاهی غنی از مواد مغذی بخصوص فیتوشیمیایی ها (پلی فنل ها، کاروتنوئیدها)، ویتامین ها و مواد معدنی بوده که برای یک سیستم ایمنی سالم مهم هستند. ماهی منبع مهمی از ویتامین D و اسیدهای چرب امگا ۳ است که هر دو خاصیت ضدالتهابی دارند.
محققان در این مطالعه، پاسخ نظرسنجی حدود ۲۹۰۰ پزشک و پرستار خط مقدم در مقابله با کووید ۱۹ را در کشورهای ایالات متحده، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و بریتانیا بررسی کردند.
سوالات نظرسنجی در مورد الگوی رژیم غذایی آنها در طول یک سال قبل و شدت بیماری کووید ۱۹ شأن بود.
به گفته محققان، یک رژیم غذایی باکیفیت بالا برای ایجاد واکنش ایمنی مناسب مهم می باشد، که به نوبه خود می تواند بر حساسیت به عفونت و شدت آن تاثیر بگذارد. با این وجود محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *