توصیه محققان اسپانیایی؛ خوردن روزانه گردو سبب کاهش کلسترول بد می شود

یسکافه: پژوهشگران دریافتند گنجاندن گردو در رژیم غذایی کلسترول کل را کاهش داده و سطح کلسترول بد موسوم به LDL را هم کم می کند.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، محققان بیمارستان بارسلونا اسپانیا بعد از یک مطالعه ۲ ساله دریافتند شرکت کنندگانی که روزانه حدود نصف فنجان گردو مصرف می کردند در مقایسه با ابتدای مطالعه، دارای میزان پایین تری از کلسترول بد LDL بودند.
تحقیقات زیادی نشان داده است گردو که سرشار از اسیدهای چرب اُمگا ۳ است امکان دارد از بیماری های قلبی محافظت کند.
دکتر «املیو رأس»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «گردو دارای ترکیب بهینه ای از مواد مغذی و فعال زیستی است که شامل مقادیر قابل توجهی آلفا لینولنیک اسید، اسید چرب امگا ۳ گیاهی، بالاترین میزان پلی فنل در بین همه آجیل ها و فیتوملاتونین است.»
وی در ادامه می افزاید: «تحقیقات ما نشان داده است که خوردن منظم گردو کلسترول LDL را می کاهد و کیفیت ذرات LDL را بهبود می بخشد و آنها را کمتر مستعد ورود به دیواره شریان و ایجاد تصلب شرایین می کند و این اتفاق بدون افزایش وزن، باوجود محتوای چربی بالا گردو، روی می دهد.»
محققان متوجه شدند شرکت کنندگانی که گردو مصرف می کردند سطح کلسترول LDL شان به صورت متوسط ۴.۳ میلی گرم در دسی لیتر و کلسترول کل آنها به صورت متوسط ۸.۵ میلی گرم در دسی لیتر کاهش پیدا کرد. شرکت کنندگان در گروه مصرف گردو تعداد کل ذرات LDL شان ۴.۳ درصد و ذرات کوچک LDL ۶.۱ درصد کاهش پیدا کرد.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *