محمدیاری: سازوکار افزایش تعرفه های پزشکی بگونه ای باشد که دو طرف ضرر نکنند

به گزارش یسکافه عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تکیه بر این که دولت باید در قضیه افزایش تعرفه های پزشکی با حساسیت بیشتری عمل کند تا اقشار لطمه پذیر جامعه کمتر لطمه ببینند، اظهار داشت: باید سازوکاری تعریف شود که دو طرف ضرر نکنند.
حسن محمدیاری در گفت و گو با ایسنا در ارتباط با درخواست اخیر رئیس سازمان نظام پزشکی در خصوص افزایش ۶۰ درصدی تعرفه های پزشکی برای سال ۱۴۰۱، بیان نمود: تعرفه های پزشکی مانند سایر تعرفه های خدماتی بالاخره مشمول افزایش خدمت و تعرفه هستند، اما با عنایت به وضعیتی که مردم تحت فشار هستند و مراجعات آنها هم به حوزه پزشکی خیلی زیاد است، فکر نمی کنم این جهش تعرفه خیلی مناسب باشد چون که مردم توان پرداخت این تعرفه ها را ندارند.
ایشان در ادامه اظهار داشت: به نظرم دولت باید مقداری در این قضیه با حساسیت بیشتری عمل کند تا اقشار صدمه پذیر جامعه و کسانی که درگیر هستند کمتر صدمه ببینند.
نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی با تکیه بر این که در ارتباط با افزایش تعرفه های پزشکی باید سازوکاری تعریف شود که دو طرف ضرر نکنند، اظهار داشت: به هر حال وقتی مردم توان مالی نداشته باشند، بطور قطع این امکان برای آنها وجود ندارد که بتوانند به مراکز پزشکی و پزشکان متخصص رجوع کنند، ازاین رو باید سازوکاری تعریف شود که دو طرف ضرر نکنند.

منبع:

برچسب ها:, ,

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.