محققان بریتانیایی هشدار می دهند؛ مشروبات الکلی علت مستقیم سرطان شناخته شدند

یسکافه: محققان تایید نموده اند که الکل عامل مستقیم سرطان است و عدم مصرف الکل را بعنوان یک روش جلوگیری از سرطان اعلام می کنند.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر به نقل از وب مِد، مصرف الکل در سرتاسر جهان سالانه عامل مرگ ۳ میلیون نفر است که بیشتر از ۴۰۰ هزار نفر از آنها ناشی از سرطان است.
محققان تاکید می کنند که با افزایش مصرف الکل، بخصوص در کشورهای درحال توسعه سریع مانند چین، نیاز فوری به درک چگونگی تاثیر الکل بر خطرات بیماری در جمعیت های مختلف وجود دارد.
طبق گزارش دولت بریتانیا، فروش مشروبات الکلی در این کشور بین سالهای ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ – قبل و در طول پاندمی- ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است.
محققان اخطار دادند که پیش از پاندمی، میزان پذیرش و مرگ و میر ناشی از مصرف الکل در بیمارستان افزایش پیدا کرده و به نظر می آید که پاندمی این روندها را تسریع کرده است.
محققان دانشگاه آکسفورد انگلستان همراه با دانشگاه پکن در چین، از نمونه های DNA بیشتر از ۱۵۰ هزار چینی استفاده کردند که بخشی از یک مطالعه درحال انجام در آنجا است.
طبق اعلام گروه تحقیقات سرطان انگلستان، نوشیدن الکل خطر ابتلاء به هفت نوع سرطان سینه، روده، دهان، مری، حنجره، حلق و کبد را زیاد می کند.
محققان تأیید می کنند عدم مصرف مشروبات الکلی یکی از طریق های سبک زندگی سالم تر است که به کاهش خطر سرطان کمک می نماید.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.