آمار جهانی کرونا آمریکا در آستانه ثبت رکورد ۸۰ میلیون مبتلا

به گزارش یسکافه مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تابحال به ۴۲۰ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۷۸۸ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۸۸۱ هزار و ۶۵۶ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۴۴ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۹۷۴ نفر از مبتلایان هم تابحال بهبود یافته اند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیشتر از ۷۹.۹ میلیون مبتلا و بیشتر از ۹۵۵ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
هند هم الان با آمار بیشتر از ۴۲.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۷.۹ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل با بیشتر از ۶۴۱ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و هند با بیشتر از ۵۱۰ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
روسیه هم با گذشتن از آمار ۳۴۳ هزار قربانی تابحال بالاترین مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی داشته و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همینطور با ثبت بیشتر از ۲۲ میلیون مبتلا الان رکورددار مبتلا شدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشورها مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۷۹، ۹۱۵، ۷۳۴ ۹۵۵، ۴۹۷ ۲ هند ۴۲، ۷۸۰، ۲۳۵ ۵۱۰، ۹۳۷ ۳ برزیل ۲۷، ۹۴۱، ۴۷۶ ۶۴۱، ۹۹۷ ۴ فرانسه ۲۲، ۰۶۸، ۶۳۵ ۱۳۶، ۱۴۲ ۵ انگلیس ۱۸، ۴۹۹، ۰۵۸ ۱۶۰، ۲۲۱ ۶ روسیه ۱۴، ۸۴۰، ۵۰۲ ۳۴۳، ۱۷۳ ۷ ترکیه ۱۳، ۲۶۶، ۲۶۵ ۹۱، ۶۴۶ ۸ آلمان ۱۳، ۱۵۴، ۵۴۱ ۱۲۱، ۴۴۷ ۹ ایتالیا ۱۲، ۳۲۳، ۳۹۸ ۱۵۲، ۲۸۲ ۱۰ اسپانیا ۱۰، ۷۷۸، ۶۰۷ ۹۷، ۷۱۰
همینطور ایران هم با مجموع شش میلیون و ۸۹۴ هزار و ۱۱۰ مبتلا شدن و ۱۳۴ هزار و ۴۲۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
بر مبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تابحال در فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، بلژیک، پرو، جمهوری چک، کانادا، پرتغال و مالزی هم بیشتر از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.