مطالعات نشان می دهد؛ آووکادو برای حفظ سلامت قلب مفید می باشد

نان تست آووکادو به صبحانه مورد علاقه افراد سالم و دارای تناسب اندام تبدیل گشته است و الان تحقیقات جدید نشان داده است انتخاب آن امکان دارد از سلامت قلب هم محافظت کند.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، محققان دانشگاه هاروارد آمریکا دریافتند افرادی که دو بار در هفته نصف آووکادو می خورند در مقایسه با افرادی که هیچگاه این میوه را نمی خورند یا به ندرت از این میوه استفاده می نمایند، ۱۶ درصد کمتر در معرض خطر ابتلاء به بیماری های قلبی عروقی و ۲۱ درصد کمتر در معرض خطر بیماری قلبی قرار دارند.
«لورنا پاچکو»، محقق ارشد این مطالعه، در اینباره اظهار داشت: «این مطالعه شواهد بیشتری عرضه می کند که مصرف چربی های غیراشباع گیاهی می تواند کیفیت رژیم غذایی را بهبود بخشد و یک جز مهم در جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی در جمعیت عمومی است.»
پاچکو اخطار داد که این نوع مطالعه مشاهده ای نمی تواند قطعا ثابت کند که خوردن آووکادو خطر ابتلاء به بیماری های قلبی عروقی را می کاهد، فقط امکان دارد ارتباطی وجود داشته باشد.
آووکادو سرشار از فیبر غذایی، چربی های غیراشباع مانند چربی های مونواشباع نشده (چربی های سالم) و سایر اجزایی است که با سلامت قلب و عروق مرتبط می باشد.
پاچکو گفت آووکادو می تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای قلب باشد، اما مطمئناً به خودی خود یک ماده خوراکی جادویی نیست.
برای این مطالعه، محققان اطلاعاتی را در مورد بیشتر از ۱۱۰ هزار مرد و زن که در مطالعه شرکت کرده بودند، جمع آوری کردند.
در طی بیشتر از ۳۰ سال پیگیری، بیشتر از ۹۱۰۰ شرکت کننده مبتلا به بیماری قلبی و بیشتر از ۵۲۰۰ نفر گرفتار سکته مغزی شدند.
این مطالعه همینطور نشان داد که جایگزینی نصف وعده روزانه مارگارین، کره، تخم مرغ، ماست، پنیر یا گوشت های فرآوری شده با همان مقدار آووکادو، خطر ابتلاء به بیماری های قلبی عروقی را ۱۶ تا ۲۲ درصد می کاهد.
محققان خاطرنشان کردند که جایگزینی نصف وعده آووکادو در روز به جای روغن زیتون، آجیل یا سایر روغن های گیاهی هیچ فایده دیگری را نشان نداد.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.