گزارش محققان؛ مصرف چند کالری در روز باعث کاهش وزن ایمن می شود

به گزارش یسکافه، کلید کاهش وزن ساده به نظر می رسد: کمتر بخورید.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، صرف نظر از رژیم غذایی که دنبال می کنید، کاهش وزن به معنای سوزاندن کالری بیشتر از آنچه می خورید است. این سوال پیش می آید که برای کاهش وزن چقدر کالری باید بخوریم؟
به گفته محققان، برای اغلب مردم، کاهش حدود ۵۰۰ کالری در روز نقطه خوبی برای شروع کاهش وزن می باشد. اگر بتوانید هر روز ۵۰۰ کالری کمتر بخورید، باید حدود نیم کیلوگرم در هفته کم کنید.
طبق سفارش محققان دانشگاه هاروارد، یکی دیگر از طریق های آسان برای فهمیدن این که چه مقدار کالری باید بخورید اینست که وزن خویش را در ۱۵ ضرب کنید. این عدد تعداد کالری مورد نیاز برای حفظ وزن فعلی را به شما می دهد. برای کاهش وزن، به آسانی این عدد را کاهش دهید.
«سامانتا هلر»، متخصص تغذیه در دانشگاه نیویورک می گوید: «اما شمارش کالری کافی نیست. اگر می خواهید ۴.۵ کیلوگرم وزن کم کنید، یکی از ابزارهای مهم اینست که یک دفترچه غذایی داشته باشید. هر چیزی که می خورید را برای پنج تا هفت روز پیگیری کنید. سپس سوابق غذایی خویش را مرور کنید. ببینید کجا می توانید شیرینی، تنقلات، وعده های بزرگ و نوشیدنی را کاهش دهید. بدین ترتیب برنامه ای برای کاهش وزن داشته باشید.»
وی در ادامه می افزاید: «شما می توانید با وجود خوردن همه چیز، وزن کم کنید به شرط این که کالری کمتری مصرف کنید یا کالری بیشتری نسبت به قبل بسوزانید.»

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.