درک صحیح معنی کوچینگ

امروزه استفاده از یک بیزینس کوچ نیاز هر کسب و کار می باشد.

بهترین دوره های کوچینگ ایران

امروزه استفاده از یک بیزینس کوچ نیاز هر کسب و کار می باشد . این شغل طرفداران زیادی دارد، اما متاسفانه برخی از افراد بدون هیچ تخصصی در این حوزه ، خود را بیزینس کوچ معرفی می کنند، به همین دلیل انتخاب یک بیزینس کوچ حرفه ای به یک چالش تبدیل شده است.در ادامه به 5  بیزینس کوچ برتر و بهترین دوره های آنها می پردازیم.
 

صابر اسکندری

مربی صابر اسکندری بنیان گذار بیزینس کوچینگ تخصصی صنعت زیبایی ایران و همینطور مرکز بیزینس کوچینگ آلفا است، او همچنین اولین بیزینس کوچ تخصصی صنعت زیبایی ایران است.
این بیزینس کوچ موفق ایرانی پژوهشگر، تهیه کننده و مجری برنامه چراغ قرمز (مصاحبه با غول های اقتصادی کشور) می باشد.او تا کنون ۱۰ عنوان کتاب در حوزه ی مدیریت،   رهبری، تحول فردی، فروش و بازاریابی نوشته است و به بیش از ۲۰۰۰ مدیر در صنعت زیبایی مشاوره داده است و بیش از ۵۰۰۰۰ دانشجو در سرتاسر دنیا در کلاس های او شرکت کرده اند.
او پشت صحنه و بیزینس کوچ غول های صنعت زیبایی است و میتوان از او به عنوان رهبر کوچینگ صنعت زیبایی ایران یاد کرد

مربی صابر اسکندری ۷ کسب و کار موفق دارد و  میگوید کارآفرینی سریالی هدفی است که هر روز با آن زندگی می کند و برایش می جنگد. او میگوید فرمول موفقیت فقط یک چیز است:
بیاموز+بیاندیش+بکاربگیر+گندبزن+اصلاح کن = موفقیت
همینطور او معتقد است پول، ثروت، خوشبختی، روابط عاطفی خوب همه و همه اشانتیون آگاهی هستند بنابراین افراد همواره باید آموختن، کسب آگاهی و سرمایه گذاری روی خود را به سبک زندگی خود تبدیل کنند.

مسیح جوادی

مرکز بیزینس‌کوچینگ ایران Iran Business Coaching به عنوان اولین مرکز تخصصی بیزینس کوچینگ در ایران، در حوزه مدیریت کسب و کار فعالیت دارد. این مرکز توسط مسیح جوادی، بیزینس کوچ حرفه ای بین المللی تاسیس شده است. در این مرکز دوره های تخصصی بیزینس کوچینگ، به صورت گروهی و در آخر هفته ها با حضور افرادی از اصناف مختلف و همچنین بیزینس کوچینگ های خصوصی برای کسب و کارها برگزار می گردد.

این دوره ها براساس بیزینس مدل مسیح جوادی که شامل سه علم، تحلیل وضعیت موجود، استراتژی رسیدن به وضعیت مطلوب و سیستم سازی و ثبات مالی بعد از رشد می باشد، آموزش داده می شود. تا به امروز بیش از 500 دانش پذیر در این دوره ها شرکت داشته اند که 70 درصد آنها صاحبان کسب و کار و 20 درصد بدنبال راه اندازی کسب و کار و 10 درصد آن ها به دنبال ارتقای شغلی و بیزینس کوچ شدن ،بوده اند
 

علی شاه حسینی

علی شاه حسینی دارای دکترای مدیریت و برنامه ریزی بوده و فوق لیسانس رشته روانشناسی بالینی می باشد. ایشان بیانگذار آکادمی مدیران پنج ستاره  در ایران و کشورهایی مانند:مجارستان و ترکیه می باشد.

دکتر شاه حسینی در حوزه کارآفرینی ۵ جلد کتاب منتشر کرده و ۸ مقاله انگلیسی ایشان هم در مجلات علمی پژوهشی بین المللی و بیش از ۳۰ مقاله فارسی هم در مجلات علمی پژوهشی داخلی به چاپ رسیده است. ایشان بیش از ۸۰۰ سخنرانی در دانشگاه ها، وزارتخانه ها، سازمان ها و فرهنگسراهای ایران داشته و در کنفرانس های بین المللی کشورهای سنگاپور، تایلند و ترکیه به سخنرانی پرداخته و مقالاتی را در این کنفرانس ها ارائه داده اند.

ماهان تیموری

محمد رسول تیموری ملقب به ماهان تیموری ، بنیان گذار هوش مالی در ایران است.  او روزی مثل بقیه روز ها در شهری مثل بقیه شهر ها در خانواده ای درست مثل بقیه خانواده ها به دنیا آمدوی در نوجوانی همانند همه ی نوجوانان دیگر دغدغه ی کسب در آمد و به دست آوردن استقلال مالی داشت اما دقیقا مثل همه ی آن ها در این راستا اقدامات زیادی انجام داد.

دوره آموزشی ایشان با نام دوره ‏ی هوش مالی پلاس تاکنون بیش از ۸۰ هزار دانش آموخته داشته است که ۲۵ هزار نفر از آنها توانسته اند به نتایج فوق العاده ای از این دوره دست یابند. ۹ جلد کتاب از مجموع کتاب های ایشان در ایران پر فروش بوده که کتاب جنگ باورها که به موضوع ریشه ای ترین عوامل تاثیرگذار در روند کسب ثروت پرداخته، جزء پرفروش ترین کتاب های او می باشد.

تیمور میری

تیمور میری هفده سال تجربه کاری در صنایع نفت و گاز داشته و پس از سال ۲۰۰۳ کسب وکار شخصی خود را آغاز نموده است. دارای بیش از سی سال تجربه در رهبری است و یک کوچ حرفه ای با مدرک از مؤسسه گالوپ(Gallup) می باشد. او دارای بالاترین تأییدیه (MCC) از فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF) است. ایشان همچنین از بنیانگذاران و کادر رهبری انجمن کوچینگ فارسی زبانان (FCCI) و مدیر مسئول شرکت MTMi با تمرکز به ارتقا سطح مدیریت و کار تیمی در انگلستان است. او با شرکت‌های بین المللی و   (SME)ها در سراسر دنیا به‌ خصوص اروپا و خاورمیانه به منظور پشتیبانی و رهبری تیم آنها برای افزایش و بهبود عملکردشان همکاری کرده است. آقای تیمور میری تا سال ۲۰۱۷ بیش از ۴۰۰۰ ساعت کوچینگ فردی و گروهی داشته است. درحال حاضر مدیر آکادمی کوچینگ فارسی زبانان (FCA) است؛ که تاییدیه ۶۰ ساعت آموزش مهارت‌های کوچینگ را از فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF) دریافت نموده و تحت نظارت (ICF) دوره‌های آموزش کوچینگ را برگزار می‌نماید. این برنامه از سال ۲۰۱۳ در حال اجرا می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع کوچینگ ، مشاوره تاسیس سالن زیبایی ، درک صحیح معنی کوچینگ ، قانون درصدی سالن زیبایی به وبسایت مرکز بیوتی کوچینگ آلفا مراجعه کنید .

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.