معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد علامتگذاری ۵۰ درصد لاکپشت های پارک ملی دیر نخیلو

به گزارش یسکافه، معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در عملیات غواصی که بصورت سالانه انجام می گیرد، سلامت مرجان های پارک ملی نایبند مورد بررسی قرار گرفت و سلامت آنها تایید شد.

به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا مجتبی ذوالجودی در جریان بازدید از پارک ملی دیر نخیلو و پارک ملی نایبند اظهارکرد: در عملیات غواصی که بصورت سالانه انجام می گیرد، سلامت مرجان های پارک ملی نایبند مورد بررسی قرار گرفت و سلامت آنها تایید شد.

وی ادامه داد: انجام مسئولیت های اجتماعی توسط صنایع در عرصه محیط زیست، به حفظ و احیای گونه های در معرض خطر انقراض کمک می نماید.

ذوالجودی در ادامه سفر به استان بوشهر از روند فعالیت پایش لاکپشت های دریایی استان در جزایر نخیلو و ام الگرم در پارک ملی دیر نخیلو و سواحل پارک ملی نایبند که محل هچری سایت لاکپشت های دریایی در آن قرار گرفته است بازدید کرد.

معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست اشاره کرد: در فعالیت تگ گذاری که از اواسط دهه ۸۰ شروع شده است، تا کنون بیش از ۵۰ درصد لاکپشت های پارک ملی دیر نخیلو علامتگذاری شده اند.

وی در ادامه اظهار داشت: انجام پایش مستمر گونه های دریایی در امتداد اجرای اقدامات پیش بینی شده در برنامه های اقدام ملی صیانت از گونه ها ضروریست.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، در این بازدید مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از انتقال ۳۲ لانه در این فصل تخم گذاری تا کنون در نایبند آگاهی داد.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.