تاثیر سبزی و میوه خام بر سلامت

به گزارش یسکافه پزشکان تاکید دارند مصرف میوه و سبزیجات خام برای سلامت روان مفیدتر هستند.

به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، درحالیکه مصرف میوه و سبزیجات برای سلامت جسم از سال ها قبل مورد تایید بوده، محققان در بررسی های جدید خود بر ارتباط بین مصرف مرتب میوه ها و سبزیجات با احساس شادی، رضایت بیشتر از زندگی و وضعیت بهتر سلامت روان تاکید نمودند.

هرچند محققان دریافتند: مصرف میوه و سبزیجات خام در مقایسه با مصرف این محصولات به شکل پخته، کنسروشده یا فراوری شده برای سلامت روان مفیدتر هستند.

در این بررسی گروهی از محققان نیوزیلندی به مطالعه روی نوع مصرف این محصولات پرداخته و مشاهده کردند: مصرف میوه و سبزیجات به شکل طبیعی خود با بهبود وضعیت سلامت روان ارتباط بیشتری دارد.

در این بررسی ۴۲۲ فرد جوان مورد مطالعه قرار گرفتند که پایین ترین میزان مصرف میوه و سبزی را داشتند، اما با بیشترین خطر مشکلات مربوط به سلامت روان روبرو بودند. از افراد شرکت کننده درخواست شد تا به پرسش هایی در مورد عادات غذایی، سبک زندگی و سلامت روان خود پاسخ بدهند.

محققان نیوزیلندی با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف مشاهده کردند: بین مصرف میوه و سبزیجات به شکل خام با بهبود سلامت روان ارتباط بیشتری وجود دارد. باآنکه مصرف این محصولات به صورت پخته سبب می گردد جویدن آن راحت تر شده و مقدار آنتی اکسیدان های آن افزایش پیدا کند.

به گزارش یسکافه به نقل از ان دی تی وی، همینطور پیش از این نتایج بررسی ها نشان داد: طبخ سبزیجات سبب می گردد سطح ویتامین B و C کاهش پیدا کرده و آنزیم های مفید آن از بین برود.

 

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.