معاینات دوره ای بهترین راه جلوگیری از مبتلا شدن به سرطان پستان

یسکافه: رئیس انجمن بیماران سرطانی خراسان شمالی(عطوفت) با بیان این که معاینات دوره ای توسط فرد بهترین راه جلوگیری از مبتلا شدن به سرطان پستان است، اظهار داشت: سن مبتلا شدن به سرطان سینه در بانوان این استان به سن ۳۰ تا ۳۱ سال رسیده است.
«حریری» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این که بیشتر از ۳۰۰ نفر از افراد تحت پوشش این انجمن مبتلا به سرطان سینه هستند، اضافه کرد: اما بیشتر افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند در سن ۷۶ سالگی قرار دارند.
وی با تصریح بر این که استرس و اضطراب یکی از علل مهم بروز این بیماری در زنان است، افزود: طبق بررسی ها از بیماران تحت پوشش این انجمن، بیشتر افرادی که به سرطان سینه مبتلا شده اند افرادی بودند که از همسر خود متارکه کرده اند.
رئیس انجمن بیماران سرطانی خراسان شمالی اظهار نمود: بانوانی که دیر صاحب فرزند می شوند و یا اشخاصی که دیر ازدواج می کنند و یا مدت زیادی مجرد باقی می مانند بیشتر در معرض مبتلا شدن به این نوع از سرطان هستند.
حریری با تاکید بر این که غربالگری و انجام معاینات توسط خود شخص بهترین راه جلوگیری از مبتلا شدن به این بیماری است، اظهار داشت: از هر پنج توده بوجود آمده در سینه بانوان چهار توده خوش خیم و یک توده امکان دارد بدخیم باشد که با تشخیص زودهنگام، برداشتن توده و انجام یک دوره شیمی درمانی مرتب می توان آنرا هم به صورت کامل درمان کرد.
رئیس انجمن بیماران سرطانی خراسان شمالی(عطوفت) در ادامه بر امر پیشگیری و غربالگری به منظور جلوگیری از بروز این بیماری در بانوان تاکید کرد.
وی همینطور با بیان این که فلوشیپ جراحی سرطان سینه در این استان صورت نمی گیرد، خاطرنشان کرد: متأسفانه بیماران مبتلا به سرطان سینه در این استان مجبور هستند برای انجام جراحی های تخصصی به شهر مشهد رجوع کنند و دوباره برای امر شیمی درمانی و پرتودرمانی به استان بازگردند.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.