جایگاه بیمه های تکمیلی در چرخه درمان کجاست؟

یسکافه: دبیر کارگروه بیمه درمان سندیکای بیمه گران ایران با اشاره به انواع تفسیرها از بیمه های تکمیلی درمان اظهار داشت: در کشور ما بیمه های تکمیلی بیشتر مابه التفاوت هزینه های درمان و پوشش بیمه پایه را پرداخت می کنند.

به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، سید مصطفی عطری امروز (یکشنبه) در نشست خبری دبیران این سندیکا با خبرنگاران، در پاسخ به سوال ایسنا در مورد جایگاه بیمه های تکمیلی در چرخه صنعت بیمه با بیان این که تفسیرهای مختلفی از وظایف بیمه های تکمیلی درمان در کشور وجود دارد، اظهار نمود: برخی معتقدند بیمه های تکمیلی باید پوشش هایی مانند پوشش های مربوط به دندانسازی یا زیبایی را عرضه کنند که بیمه های پایه نمایش نمی دهند.

عطری با اشاره به اینکه چهار نوع تعرفه برای پوشش های پایه در حوزه های مراکز دولتی نهادهای عمومی غیر دولتی، خیریه ها و بخش خصوصی تعریف شده است، افزود: هر کدام از این ها به تنهایی همه خسارت درمان را پرداخت نمی کنند. بر این اساس بیمه های تکمیلی وظیفه دارند ما به التفاوت تعرفه بخش دولتی و خصوصی را برآورد و پرداخت کنند. آنچه در کشور ما درباره بیمه های تکمیلی تفسیر و اجرا میگردد دقیقا همین پرداخت مابه التفاوت است.

در ادامه این نشست خبری علیرضا مقرب، دبیر کارگروه بیمه آتش سوزی سندیکای بیمه گران با اشاره به حضور بیمه ها در زلزله پارسال کرمانشاه اظهار داشت: در زلزله کرمانشاه حدود ۱۰۲ هزار واحد مسکونی به صورت کامل یا درصدی خسارت دیدند که صنعت بیمه در مجموع حدود ۲۰۰ میلیارد تومان را بدون در نظر گرفتن ضوابط فنی به زلزله زدگان پرداخت کرد که پیش بینی میگردد این مبلغ تا حدود ۲۵۰ میلیارد تومان هم افزایش پیدا کند.

همچنین بهمن سوری، دبیر کارگروه شبکه فروش سندیکای بیمه گران با اشاره به زلزله پارسال کرمانشاه، اظهار نمود: اساسا حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد از مردم برای مناطق مسکونی بیمه آتش سوزی خریداری نموده بودند که اگر بر آن اساس قرار بود بیمه ها خسارتی پرداخت کنند زلزله زدگان لطمه بیشتری می دیدند اما چیزی که به کمک زلزله زدگان آمد انعقاد قراردادهای گروهی بود که بنیاد شهید یا بنیاد مستضعفان خریداری نموده بودند.

در ادامه این نشست همین طور احمد سربخشیان، دبیر کار گروه بیمه های زندگی با بیان این که باید فرهنگ بیمه ای شهروندان اصلاح گردد، اظهار داشت: ما همه چیزمان را بیمه می نماییم اما فراموش کرده ایم که خودمان را هم بیمه نماییم. هم اکنون بیشتر از ۱۰۰ مدل بیمه عمر در کشور داریم که یکی از مهمترین آنها بیمه عمر و سرمایه گذاری است. مساله ای که باید به آن دقت کنیم این است که باید بدانیم برخی شرکت هایی که سودهای بسیار بالایی را نوید می دهند احیانا گرفتار مشکلاتی ماتلی هستند که می خواهند از راه کسب حق بیمه آنرا جبران کنند.

برچسب ها:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.