وزیر بهداشت: قول می دهم حتی یک روز هم دارو کمیاب نشود

یسکافه: وزیر بهداشت با اشاره به این که در کشور هیچ گونه کمبود دارویی نداریم، در این باره اظهار داشت: این قول را به مردم می دهیم که حتی یک روز هم کمبود دارو نداشته باشیم.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، سعید نمکی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در زمینه داروهای اساسی کوچک ترین کمبودی نداریم و در سال آینده هم این کمبود را نخواهیم داشت، اظهار داشت: در زمینه قیمت دارو هم مانند سال های گذشته افزایش سنواتی امکان دارد وجود داشته باشد، اما جهش قیمتی که به مردم فشار وارد کند، نخواهیم داشت. بیمه ها هم داروهای تحت پوشش را حمایت خواهند کرد.
وی در ادامه، اشاره کرد: طرح تحول سلامت را به شدت دنبال خواهیم کرد و مواردی مثل نگرش اقتصادی به طرح تحول نظام سلامت و اثربخشی هزینه ها را دنبال می نماییم و تلاشمان بر این است که کاهش پرداخت از جیب بیمار، تأمین دارو برای بیماری های خاص، ماندگاری طبیب در مناطق محروم را تقویت نماییم. از همه مهم تر به دنبال این هستیم که به بخش خصوصی بیشتر بها دهیم، البته نه اینکه جورش را مردم بکشند، بلکه باید خودمان جورش را بکشیم.
نمکی درانتها با تشکر از مردم برای حضور در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، اظهار داشت: بهترین کاری که ما می توانیم برای مردم انجام دهیم، این است که خدمات بخش سلامت را به نحو احسن انجام دهیم. ما قول می دهیم با وجود تحریم ها حتی یک روز کمبود دارو نداشته باشیم. ما توسعه زیر ساخت های نظام سلامت را ادامه می دهیم. همین طور به تولید کننده داخلی بیشتر بها می دهیم و اجازه نخواهیم داد داروها و تجهیزات پزشکی که قابلیت تولید داخل دارند، به کشور وارد شود.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.